Home Bitcoin SEC, Bitcoin ETF Başvurusunu değerlendirmeye başladı. Bu ne anlama geliyor?

SEC, Bitcoin ETF Başvurusunu değerlendirmeye başladı. Bu ne anlama geliyor?

SEC, Bitcoin ETF Başvurusunu değerlendirmeye başladı. Bu ne anlama geliyor?

brave
0
SEC Bitcoin ETF Başvurusunu değerlendirmeye başladı. Bu seferki başvuru, Bitwise ve NYSE Acra’nın Bitcoin ETF başvurusu. Olağan üstü bir gelişme olmadığı sürece SEC, 45 gün içerisinde karar verecek.

SEC, Yeni Bitcoin ETF Başvurusunu değerlendiriyor

Yeni bir SEC (Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) yolculuğu daha başladı.

SEC’in paylaştığı ilana göre SEC, NYSE (New York Stock Exchange) Acra ve Bitwise’ın ETF başvurusunu değerlendirmeye başladı. İlanın orijinali için tıklayabilirsiniz.

Komisyonun  bundan sonra başvuruyu reddetmesi, kabul etmesi veya uzatması için 45 günlük süresi var. SEC’in gerekçeleri duyurmak koşuluyla bu süreyi 90 güne kadar uzatabilir.

Bitwise ve NYSE Acra yılın başlarında Bitcoin ETF’leri için başvuruda bulunmuşlardı. Eğer başvuru onaylanırsa hisse senetleri NYSE Acra’da listelenecek ve farklı kripto borsalarından hesaplanan Bitwise Bitcoin Endeksi’ne göre fiyatlar takip edilebilecek. Bu arada Nasdaq Borsası da Bitcoin ve Ethereum’a dayalı iki endeksi geliştirdiklerini duyurmuştu. İlgili haberimiz için lütfen tıklayınız.

SEC, bundan önce ProShares, Direxion, Gemini ve GraniteShare’in ETF başvurularını reddetmişti. VanEck ve SolidX ise ETF başvurularını geri çekmişlerdi. VanEck’in yöneticilerinden Gabor Gurbacs, ETF başvurularını geçici olarak geri çektiklerini duyurmuştu. İlerleyen tarihlerde başvuruyu tekrardan yapacaklarını duyurdu.

VanEck CEO’su ise şu açıklamalarda bulunmuştu:

“SEC ile Bitcoin ile alakalı piyasa manipülasyonu, fiyatlar, velayet gibi konularla tartışmalar yaptık. Bu tartışmaların sona ermesi gerekiyordu…Başvuruyu geri çektik ve tekrardan başvuracağız.”

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave