Home Altcoin Litecoin (LTC)’de Boğa belirtileri

Litecoin (LTC)’de Boğa belirtileri

Litecoin (LTC)’de Boğa belirtileri

brave
0

Litecoin (LTC)’de Boğa belirtileri başlıklı ilk yazımla sizlere merhaba demek istiyorum. Bundan sonra analizlerimi KoinMedya aracılığıyla duyuracağım.


Litecoin (LTC)’de Boğa sinyalleri

Yazıyı kaleme aldığımız 18 Şubat 2019 tarihi itibari ile 45$ seviyesinde olan Litecoin‘ in trend yönü hakkında “günlük” periyot üzerinde derinlemesine analiz yapacağız.

2017 yılı 19 Aralık tarihinde 370$ ile (Bitfinex) gördüğü en yüksek seviyeye ulaşan Litecoin, bu tarihten sonra düşüş trendine girerek 1 yıl gibi bir sürede yaklaşık %94 değer kaybederek 24,5$ seviyesine kadar gerilemişti. En düşük seviyesini gördüğü 7 Aralık 2018 tarihi sonrası özellikle ortalamaların üzerinde seyreden işlem hacmi ile dikkatleri üzerine çekti. Bununda desteği ile bir önceki boğa koşusu öncesi sıkıştığı destek direnç bandı içerisine kendisini atmayı başardı.

Yakın planda bakacak olursak trendin döndüğüne dair en önemli belirti, en düşük dip (LL) sonrası düşük tepe (LH) yapmayıp, yeni bir yükselen tepe (HH) değerinin birden fazla oluştuğunu gözlemliyor olmamız. Özellikle günlük grafik üzerinde birden fazla HH yapmış olması trendin yukarı yönlü olduğunun en önemli göstergesi.

2019 yılına dair beklentiler

Bu bilgiler doğrultusunda bundan sonraki süreçte bizleri nelerin beklediğine dair tahminlerimizi yapalım.

Analizi yaptığımız 18 Şubat 2019 itibari ile 200 günlük hareketli ortalamanın direnç görevi üstlendiğini ve 50 günlük hareketli ortalamanın 100 günlük hareketli ortalamayı yukarı kestiğini gözlemliyoruz. 200 günlük hareketli ortalama üzerine gerçekleşecek yükseliş 50 günlük hareketli ortalamayı 200 günlüğe daha da yaklaştıracak ve golden cross dediğimiz daha güçlü yukarı yönlü ivmenin zemini hazırlayacaktır.

Standart periyotlu ichimoku (9,26,52,26) verilerine baktığımızda yükseliş trendini teyit eden tablo ile karşılaşıyoruz. Fiyat bulutun, geriden gelen chikou span da (yeşil çizgi) fiyat üzerinde seyrediyor. Aynı zamanda fiyat kırmızı çizgi ile belirtilen Kijun-Sen’ i yukarı kesen Tenkan-Sen’ den destek alıyor (turuncu çizgi). 26 gün ileriyi gösteren bulut ise yükselişi destekleyen yeşil görünümünde.

Kripto camiası tarafından takip edilen 20,60,120,30 periyotlu ichimoku verilerine baktığımızda da fiyatın kendisini kalın düşen bulutun üzerine attığını ve buradan destek almaya başladığını gözlemliyoruz. Aynı zamanda 30 gün ileriyi gösteren bulut tabakası oldukça incelmiş durumda.

RSI’ ın 50 ve MACD’ nin 0 üzerinde hareket ediyor olması yükseliş trendinin bir başka önemli göstergesi. Olası yukarı harekette önce 54$-56$ bandı ve bu bölgeyi kırmayı başarması durumunda 65$-67$ bandında direnç görevi görecek önemli emir bloğu bölgeleri bulunuyor (kırmızı bölgeler). Olası aşağı yönlü düzeltme hareketinde destek bulacağı en kritik seviye ise 38$-40$ arasında bulunan emir bloğu bölgesi.

Bu verilere 7 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan halving (blok yarılaması) sürecini de eklediğimizde litecoin için orta vadede güzel gelişmelere sahne olacak diyebiliriz.

Bakınız: Yaklaşan Litecoin halving LTC fiyatlarını arttırması bekleniyor

Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. (Analiz tarihi: 18.02.2019)

Grafik Kaynak: TradingView

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave