Home Altcoin Bu hafta en çok kazanç vadeden kripto paralardan ikisi: EOS ve Maker

Bu hafta en çok kazanç vadeden kripto paralardan ikisi: EOS ve Maker

Bu hafta en çok kazanç vadeden kripto paralardan ikisi: EOS ve Maker

brave
0

EOS ve Maker geçtiğimiz haftalarda sizlere sıklıkla bahsettiğimiz önemli projelerden. Bu hafta özellikle bu iki kripto para güzel çıkışlar yakalayabilir.


EOS ve Maker

Bugün haftanın ilk iş gününde kripto para piyasaları güzel bir ivme yakaladı. Bitcoin içinde hareket ettiği yükselen bayrak formasyonunu tamamladı ve beklenen gerçekleşti. Yukarı kıran Bitcoin fiyatları da 3.850 dolar üstüne taşıdı. BTC’nin son 2 saatteki artışı gayet tatmin edici %6

Bitcoin’in sağladığı momentumu en iyi değerlendirenlerden birisi Ethereum oldu. 145 doları gördükten sonra biraz geri çekilerek 143 dolar desteğinde dinlenmeye çekilen ETH’deki artış %14.

Bu hafta kripto paraların yeteneklerini sergileyecekleri bir hafta olacağa benziyor. Şubat sonunda başta ETH olmak üzere birkaç kripto paranın heyecan verici hard forku ve Mainneti var. Bazı kripto paralar bu haftayı sürükleyebilir. Detaylı bilgi için Tıklayın. Bu minvalde bu hafta en çok yükseliş vadeden projelerden ikisi EOS ve Maker

EOS

EOS son zamanların en çok kazandıran kripto paraların başında geliyor. Hatta son iki haftadır Litecoin’le girdiği kıyasıya mücadele heyecanlı anların yaşanmasına sebep oldu. Bugün gerçekleştirdiği %13’lük atakla yeniden Litecoin’in önüne geçen EOS şu an 4. sırada bulunuyor.

3 dolara erişip erişemeyeceği tartışılan EOS bu hattı da kırarak şu an 3.19 dolara kadar yükselmiş durumda. İlginç olanı EOS bugün yalnızca 4 saat içinde toplam büyüklüğünü 50 milyon dolar artmayı başardı ve şu an 2.90 milyar dolara dayandı. Bir sonraki hedef 3 milyar dolar.

EOS hakkında daha fazlası için Tıklayın

Maker (MKR)

Yazı yayına hazırlanırken Maker yalnızca bugün %9.65’lik yükseliş sergilemişti. 600 doları geçmek için çıkış arayan MKR fiyatı şu an 570 dolar. Şunu da hatırlatalım MKR dünü 536 dolardan kapatmıştı. Yani dünden bugüne 34 dolar üzerine koymuş durumda.

6 gün önce Maker’ı size Alım fırsatı kapsamında tavsiye etmiştik: “Alım fırsatı: Maker çift dip formasyonu oluşturdu” Yazı yazılırken MKR 480 dolardı. Şu an 570 dolara çıkmış durumda. Yani alım fırsatı olarak siz değerli okuyucularımıza tavsiye ettikten sonra 1 haftadan kısa zaman içinde %19 yükseliş sergiledi.

Piyasada dolaşımda olan MKR adedi 1 milyon adet olduğu için fiyat o an neyse toplam piyasa büyüklüğü de o değerin milyon dolar karşılığı oluyor. Bu yüzden Maker toplam piyasa büyüklüğü 570 milyon dolara çıkmış durumda. Bu değer Maker’ı 16.sıraya taşımayı başardı.

Hem Maker hem EOS büyük momentum yakalamış durumda. Bu hafta bahsi geçen 2 projeden güzel haberler almaya devam etmemiz büyük olasılık.

Maker hakkında daha fazlası için Tıklayın

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave