Home Altcoin Ethereum (ETH) yükseliyor! Ethereum % 10’un üzerindeki bu artışı neye borçlu?

Ethereum (ETH) yükseliyor! Ethereum % 10’un üzerindeki bu artışı neye borçlu?

Ethereum (ETH) yükseliyor! Ethereum % 10’un üzerindeki bu artışı neye borçlu?

brave
0

Ethereum (ETH) yükseliyor ve son 24 saat içinde % 10’un üzerinde artış görülüyor. Bitcoin dahil ilk 20’de yer alan kripto paraların hepsinden daha fazla yükselen Ethereum bu yükselişi neye borçlu?

Neden Ethereum (ETH) yükseliyor ?

Piyasa kapitilizasyonu bakımından en büyük Altcoin olan Ethereum (ETH) yükseliyor ve son günlerde Bitcoin de dahil olmak üzere birçok kripto paradan daha iyi bir performans sergiliyor. (bknz: Bitcoin piyasası yeni haftaya nasıl başlıyor?)

Yazının yayınlandığı sırada % 10.64 oranında artış kaydederek 137 dolar’dan işlem görüyor.

Ethereum, Aralık 2018’de 80 dolar seviyesine kadar düşerek bir süre çift haneli olarak işlem gördü. Şimdi ise Ethereum (ETH) yükseliyor ve 137 $’dan işlem görüyor. Böylelikle, ETH ayın en yüksek değerine ulaşırken birkaç önemli direnç seviyesini kırmayı başardı. Ethereum’un şimdi 140 $ direncini kıracağı tahmin ediliyor.

Ethereum Constantinople hardforku yaklaşıyor!

Ethereum (ETH) yükseliyor ve bu yükselişe neyin sebep olduğu henüz tam olarak belli değil. Ancak, yükselişin sebebi olarak, Ethereum ağının bir çok teknik sorununu çözmesi beklenen Constantinople hardforkunun yaklaşması olarak görülüyor.

Ethereum, Constantinople hardforkunun desteğiyle tekrar yükselişe geçti. Daha önce teknik eksiklikler nedeniyle birkaç kez ertelenen hardforkun bu ayın sonuna doğru gerçekleşmesi planlanıyor. Ve ETH yaklaşan hardfork nedeniyle bir kez daha böyle bir yükseliş ivmesine kapıldı. (bknz: Neden Ethereum 2019’a ralli ile başladı?)

CoinMarketCap’e göre, 137.47 $’dan işlem gören ETH, 14,42 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaştı ve XRP ile arasındaki farkı açtı. Ethereum 5.03 milyar dolarlık işlem hacmi kaydetti ve son 24 saatte % 10.64 ve son yedi günde % 12 oranında yükseldi.

Ethereum fiyat grafiği | Kaynak: TradingView

Ethereum, OEX borsasında 200 milyon doların üzerinde işlem hacmine ulaştı. En yüksek ETH işlem hacmine sahip olan OEX’i sırasıyla DOBI, ZBG, Coineal ve BW borsaları takip ediyor.

Diğer Altcoinlerde son durum ne?

Ethereum piyasada ivme kazanan tek para değil. Piyasada en büyük 20 kripto parada da yükseliş eğilimi görülüyor. En fazla artış ETH’de görülse de genel olarak piyasaya yükseliş hakim. Bitcoin de sonunda 3.700 $ seviyesinin üzerine çıktı. (bknz: Ne? Bitcoin önce 1.165 dolara düşecek sonra 10.000 dolara mı çıkacak?)

Bitcoin Cash (BCH) ise % 6,67 artış kaydederek ikinci en iyi performans gösteren varlık oldu. Son bir hafta içinde yükseliş kaydeden paralar arasında % 5’in üzerinde bir artışla EOS ve % 8’in üzerinde bir artışla Maker da yer alıyor. 

Kaynak

Ayrıca bknz:

DigiByte’taki gelişmeler DGB fiyatlarına yansıyabilir

Bitcoin borsası eToro Ripple ile ortaklık düşünüyor

İşte gelecek vadeden 3 kripto para: Ravencoin Elastos ve DBC

 

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave