Home Ethereum Ethereum büyük atak yaptı – Bir sonraki hedef 150 dolar

Ethereum büyük atak yaptı – Bir sonraki hedef 150 dolar

Ethereum büyük atak yaptı – Bir sonraki hedef 150 dolar

brave
0

Ethereum büyük atak yaptı ve takipçisi XRP ile arasındaki farkı 2 milyar doların üstüne taşıdı. Peki Ethereum bu çıkışını sürdürebilecek mi? Constantinople güncellemesi öncesi yeni ataklar gelir mi?


Ethereum Büyük Atak Yaptı

Bugün erken saatlerde yayınladığımız “Yakın gelecekte kripto paraları harekete geçirebilecek 6 kritik etkinlik” haberinde de değindiğimiz gibi Ethereum heyecanlı günler günler yaşıyor. Yaklaşan Constantinople güncellemesi ETH’ye olan ilgiyi canlı tutuyor.

Dünkü analizimizde “Bitcoin’e rağmen Ethereum 130 dolar yoluna ilerliyor” diyerek bu yükselişe işaret etmiştik. ETH 130 ve 132 dolardaki direnç hatlarını kırması ile birden kendini 135 dolarda buldu. Bu seviyede ufak bir geri çekilme hareketi ile 132 dolara kadar gevşedi. 132 dolardaki direnç artık desteğe dönüşmüştü ve bu seviyede güç bulan ETH kendini 140 dolara atmayı başardı.

Yaklaşık 1 hafta önce yayınladığımız “Ethereum destek hattının üzerinde – gözler 200 dolarda” haberini okumanızı rica ediyoruz.

Yazı yayına hazırlandığında ETH %15.11’lik artışla 145.08 doları yakalamıştı. Bitcoin’in %5.27 yükselerek Ethereum’a ihtiyacı olan psikolojik desteği sunduğu muhakkak. Bitcoin 1 haftadır içinde hareket ettiği yükselen bayrak formasyonunu sonunda kırdı ve şu anki fiyatı 3.818 dolar.

Ethereum’a geri dönecek olursak bu ani yükselişin bir düzeltmesi geleceği muhakkak. Şu an psikolojik direnç hattı olan 145’e ulaşmış durumda. Burada bir süre dinlenebilir.  Fiyat 150 dolara varmadan önce yeniden 142 dolara çekileceğini ve buradaki desteği yeniden test edeceğini öngörebiliriz. Bitcoin ani bir hareket ile yönünü aşağı çevirmezse şu an için Ethereum’da ilk hedef psikolojik sınır olan 150 dolar diyebiliriz.

En büyük 10 kripto para içinde ETH’yi %14.08’lük yükseliş oranı ile EOS takip ediyor. Çift haneli büyüme rakamı yakalayan bir diğer proje ise Bitcoin Cash. BCH son 2 saati %11.01 yükselişle tamamladı.

En büyük 50 kripto parada liderliği %31.76 ile sıralamada 41.sırada bulunan Komodo alıyor. Onu takip eden Bitcoin Gold ise %22.39 yükseliş yakaladı. CMC sıralamasındaki yeri 26.

Kripto camiası açısından güzel bir hafta açılışına şahit oluyoruz.

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez, yalnızca bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave