Home Altcoin Altcoin Teknik Analiz Ripple ve Ethereum fiyatı kısa – orta vadeli görünümü

Ripple ve Ethereum fiyatı kısa – orta vadeli görünümü

Ripple ve Ethereum fiyatı kısa – orta vadeli görünümü

brave
0

Ripple ve Ethereum fiyatı üzerine konuşmaya başlamadan evvel belirtelim ki bu iki kripto paradan biri olumlu diğeri de olumsuz işaretler veriyor. Gelin şimdi grafiklere bakalım.


Ripple ve Ethereum Fiyatı Üzerine Değerlendirmeler

Hepimizin bildiği gibi Ethereum hafta içinde yakaladığı momentum sayesinde Ripple’ı geride bırakmayı başarmıştı. Şuanda halen 2.lik koltuğunun sahibi ETH. Messari verilerine göre Ethereum geçtiğimiz haftayı %5.09 artışla kapattı. Ripple (XRP) aynı dönemde %1.21 kayıp yaşadı.

Her iki kripto paranın çizdiği fiyat şablonlarına baktığımızda keskin bir karşıtlık görüyoruz. Birisi bariz bir şekilde yükselişi işaret eden hareketler yaparken diğeri düşüşe meyleden bir formasyon içinde.

Ripple ve Ethereum fiyatı

Ethereum girdiği yükseliş trendi şablonuna uygun bir şekilde hareket ediyor. Görünümü halen pozitif. Şu an direnci test etmekle meşgul. Öte yandan Ripple ise düşüş trendinin bittiğine dair her hangi bir emare göstermekten yoksun.

Ethereum yükselen üçgen formasyonu oluşturmuş durumda. Hatta 124 dolardaki hakim direnç hattını kırmayı başarmış görünüyor. Yazı yayına hazırlanırken 127.27 dolardaydı ve daha yükseğe çıkmak için muhtaç olduğu momentum damarlarında mevcut.

Ripple (XRP) cenahına bakacak olursak, dijital varlığın büyük bir alçalan üçgen içerinde hareket ettiğini gözlemleyebiliriz. Üçgenin alt kanadı Ağustos ayından bu yana oluşturulan “daha yüksek dip”lerden müteşekkil. Üçgenin üst kenarı ise Nisan ayından bu yana alçalarak ilerleyen “daha alçak tepe” çizgisini takip ediyor.

Ripple ve Ethereum fiyatı

Böylesi bir oluşum yani alçalan üçgen görünümü kripto piyasalarında da geleneksel piyasalarda da genellikle aşağı yönlü kırılma ile sonuçlanmıştır. Bitcoin 2018 yılı boyunca içinde hareket ettiği alçalan üçgen kalıbını 15 Kasım günü aşağı yönlü kırarak sonuçlandırmıştı.

İlgili: Bitcoin grafiğinde kimsenin görmediği devasa takoz formasyonu

XRP yazı yayına hazırlanırken 0.302 dolar değerindeydi. XRP bir süredir 0.30 dolar hattını korumaya çalışıyor. Ana destek hattının 0.286 dolarda bulunduğu varlığın yükseliş yönünde yapacağı hamleler sınırlı görünüyor. Şu aralar 0.286 dolar hattını kırdırmasın yeter.

İlgili: Ripple’da düşme riski – XRP’de alçalan üçgen oluştu

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez, yalnızca bilgilendirme amaçlıdır.

Ripple hakkında daha fazlası için Tıklayın

Ethereum hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave