Home Bitcoin Bu hafta Bitcoin ve kripto para piyasalarında neler yaşandı: Hızlı bir haftaydı

Bu hafta Bitcoin ve kripto para piyasalarında neler yaşandı: Hızlı bir haftaydı

Bu hafta Bitcoin ve kripto para piyasalarında neler yaşandı: Hızlı bir haftaydı

brave
0
Bu hafta Bitcoin ve kripto para piyasaları yine dolu dizgin geçti. Bomba açıklamalar ve haberler üst üste geldi. JP Morgan haberi, Bakkt ertelemesi, Forbes ve Nasdaq gelişmeleri gibi birçok haber, koinmedya sayfalarında kendine yer buldu.

Nedir bu hafta Bitcoin ve kripto para piyasalarında yaşananlar

2019 yılına yeni girdiğimiz bu günlerde Bitcoin ve kripto para piyasalarında olağan üstü bir hareketlilik söz konusu.

1- JP Morgan kendi kripto parasını oluşturacak.

JP Morgan haberi haftanın belki de en önemli haberlerinden birisi idi. Piyasa, bu haberi olumlu mu karşıladı yoksa olumsuz mu? Bu sorunun cevabı biraz karışık. Kimilerine göre dünyanın en büyük bankalarından JPM’nin piyasaya girmesi artık kripto paraların tamamen kabul edildiğinin bir göstergesi. Kimilerine göre ise JPM, Bitcoin ve Ripple’a güçlü bir alternatif ve rakip olabilir. Konu ile ilgili haberimize tıklayabilirsiniz.

2- Fundstrat 2019 raporu

Fundstrat 2019 raporun Bitcoin ve kripto paralar hakkında olumlu bir rapor paylaştı. Bu rapora göre insanların dolara karşı ilgisi azalıyor. ETF’nin kabulüne yönelik beklentiler artıyor.

3- Coinmotion’un Ripple hakkındaki açıklamaları

Finlandiya merkezli Coinmotion Borsası Ripple hakkında olumsuz açıklamalarda bulundu. Borsaya göre XRP bir kripto para değil, merkezi bir yapıya sahip ve Ripple’da rezerv kargaşası hakim. Konu ile ilgili aşağıdaki haberlerimiz ilginizi çekebilir:

Binance CEO’su tarafını seçti: Ripple (XRP) tahvile benzemiyor.

XRP sahipleri için asıl tehdit: Ripple’ın elindeki devasa XRP rezervi

4- Twitter’in Ripple anketi

Bu anket sonuçlarına göre yatırımcıların Ripple algısı olumlu. Ankete katılanların %80’i Ripple’ın en büyük ikinci kripto para olması gerektiğine inanıyor. Hatırlanacağı üzere Ripple,  ikincilik tahtını bu hafta Ethereum’a kaptırmıştı.

5-Bakkt projesi bir kez daha ertelendi

ABD’deki hükümet kapatma olayından dolayı ertelenen Bakkt projesi, bir kez daha ertelendi. CEO Jeffrey Sprecher, başlangıcı başka tarihe ertelediklerini duyururken erteleme sebebi ile açıklamada bulunmadı.

6-10 milyarlık BTT, binlerce Tron hesabına gönderildi.

Tron’un hayırsever kurucusu Justin Sun, milyarlarca BTT’yi Tron sahiplerine hediye etti. Bu dağıtım 4 saat içerisinde tamamlandı. Bu vesile ile Justin, Tron’un alt yapısını kanıtlamış oldu. Yeni airdrop’ların da geleceği müjdesi verildi.

7-Ric Edelman: ETF’ler yolda

Ric Edalman, ETF’lerin kabul edileceği konusunda müjdeyi verdi. ETF (Borsa Yatırım Fonu), kurumsal firmaların Bitcoin ve kripto para piyasalarına girmesi için önemli bir adım olarak görülüyor.

8- Nasdaq ve Forbes’teb Bitcoin ve kripto para atılımı

Nasdaq, Bitcoin ve Ethereum indekslerini tanıttı. Forbes, iş ve ekonomi dergisi ise kripto para ve Bitcoin bülteni başlatacağını duyurdu. İlgili haberimiz için lütfen tıklayınız.

9-Çinli milyarderden uçuk Bitcoin tahmini

Çinli milyarder ve Bitcoin boğası Zhao Dong, 2021’de Bitcoin’in 50,000 dolar olacağını duyurdu. Josh Rager ise insanların bütün olarak 1 adet Bitcoin gelecekte alamayacaklarını iddia etti. Ancak Bitcoin’in küsuratların satın alınabilecek dedi.

10- Coibmama hacklendi

Coinmama platformu hacklendi. Milyonlarca kişinin şifre ve kullanıcı adı gibi bilgileri hackerların eline geçti.

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave