Home Bitcoin 14 ay sonra Bitcoin BTC’de gidişatı değiştirecek 6000 dolar hamlesi mi geliyor?

14 ay sonra Bitcoin BTC’de gidişatı değiştirecek 6000 dolar hamlesi mi geliyor?

14 ay sonra Bitcoin BTC’de gidişatı değiştirecek 6000 dolar hamlesi mi geliyor?

brave
0

14 ay sonra Bitcoin BTC’de gidişatı değiştirecek 6000 dolar hamlesi geliyor mu? Azalan Bitcoin short emirleri bunun habercisi olabilir. Hemen detaylara geçelim.


14 ay sonra Bitcoin BTC’de gidişatı değiştirecek hamleler yolda

 

Kripto para piyasalarında uzun bir ayı sezonunun ardından, nihayet bazı şeyler iyiye gitmeye başladı.

Aldığımız son teknik analizlere göre, BTC fiyatının yükselmesini bekliyoruz. Bitcoin ve altcoinlerin kabulü ise giderek yaygınlaşıyor.

Bitcoin 6 bin dolara ulaşacak?

Bitcoin fiyatı 6 bin dolardan, 3 bin dolara indiğinden beri, 3000-4000 dolar arasında biraz oynasa da genelde paralel fiyat hareketi gösterdi. Ancak artık göstergeler Bitcoin için yanıp sönmeye başladı ve her an her şey olabilir.

Crypto Daily’den gelen yeni analizlere göre, Bitcoin için verilen short emirlerinde büyük bir azalma var. Bu da BTC cephesinde başlaması muhtemel büyük bir hareketliliğin habercisi. Çünkü 14 aydan uzun bir süredir, piyasalarda bu denli çarpıcı değişiklikler meydana gelmemişti.

Azalan short emirlerinin yanı sıra, Bitcoin ATM’leri tüm dünyaya dalga dalga yayılmaya devam ediyor. Bitcoin ATM’lerinin sayısı, 2016’dan bugüne tam tamına %720 artış göstermiş durumda. An itibariyle dünya genelindeki Bitcoin ATM sayısı 4300’e kadar çıktı.

Kripto paraların toplumsal kabulunun arttığını gösteren bir diğer rapor da dünyaca ünlü antivirüs şirketi olan Kaspersky Labs’dan geldi. Kaspersky’dan gelen rapora göre, insanların %10’u, internetten alışveriş yaparken kredi kart bilgilerini girmek yerine kripto paralarla ödeme yapmayı tercih ediyor.

Yazar yorumu

Yayınlanan son raporların ardından gördük ki, insanların Bitcoin ve kripto paralara olan farkındalığı geçmiş yıllara oranla oldukça artmış. Artan bu potansiyelle beraber, Bitcoin BTC’de gidişatı değiştirecek fiyat hareketlerinin yakın zamanda başlamasını bekliyoruz.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave