Home Kriptopara Haber Ayı piyasası mı? Grayscale Bitcoin yatırımı yılın sonuna doğru çoğaldı

Ayı piyasası mı? Grayscale Bitcoin yatırımı yılın sonuna doğru çoğaldı

Ayı piyasası mı? Grayscale Bitcoin yatırımı yılın sonuna doğru çoğaldı

brave
0

Ayı piyasası mı? Kripto para sektöründe ayılar hakimken bu durumdan kazanç sağlayanlar da var Grayscale Yatırım firması gibi. Grayscale Bitcoin yatırımı yılın sonuna doğru artmaya başladı.


Grayscale Bitcoin yatırımı artıyor

Ayı piyasası mı derken, kurumsal yatırım firmalarından, Bitcoin yatırım firması olan Grayscale’e 2018 yılının son çeyreğinde yaklaşık haftalık ortalama 2 milyon dolar yatırım yapıldığını biliyor muydunuz?

GBTC’nin üreticisi Grayscale’e olan yatırımlarının %88’i Bitcoin’e yapılmış. Kurum hazırlamış olduğu çeyrek dönemlik raporunda yatırımlar hakkında bilgileri paylaşmış. Bitcoin dışındaki kalan %12 lik miktar ise diğer kripto paralara yatırılmış.

2018 yılında başlayıp hala devam eden ayı piyasası Grayscale firmasını çok da etkilemişe benzemiyor. En iyi yılını yaşamış olduğu apaçık çünkü firmaya 359 milyon dolar yatırım yapılmış. GBTC birkaç yıldır faaliyette ama en iyi yılını 2018 de yaşamış.

GBTC ürünü yatırımcıların oldukça ilgisini çeken bir ürün. Ancak şirket diğer kriptopara ürünlerinin de gelecekte fazlasıyla talep göreceğine inanıyor.

“ 2018 yılının son çeyreğinde ürünlere olan taleplerde bir yavaşlama yaşanmasına rağmen, biz dijital varlıkların kalıcı olduğunu gösterecek kanıtların olduğuna inanıyoruz. Hatta gelecekte dijital ekonomide çok fazla dijital varlığın hayatta kaldığını ve birbirini tamamladığını göreceğiz. Hepsi yatırımcı portföyünde çok çeşitli rollere sahip olacaklar.”

Bakınız: Özel haber:Grayscale Investors Bitcoin ve Ethereum toplamaya başladı

Yatırımların %4o’ı emeklilik hesabından

GBTC, Blokchain Opportunities Fund (blokchain fırsatlar fonu) tarafından satın alınabilinen pek çok üründen bir tanesi.

Aşağıdaki tablo GBTC yatırımcılarının çeşitliğini gösteriyor

Açık mavi grafik 2018 son çeyreği, koyu mavi olan ise 2018 yılının tamamı.

Institutional investors: kurumsal yatırımcılar

Accredited individuals:kredilendirilmiş kişiler

Retirement accounts: Emeklilik hesapları

Family offices: Aile ofisleri

Birkaç yıl önce ilk başladığında GBTC’nin 0,1BTC ile eş değer olması planlanmıştı. Ancak bu oranda çok hızlı değişiklik yaşandı, GBTC’nin OTC piyasasındaki gerçek değeri bunun göstergesi

GBTC’nin OTC piyasasındaki son durumunu gösteren tablo. Artık 0,1BTC ye eş değer de değil.

GBTC tüm zamanların en yükseğine 2017 yılındaki boğa koşusunda ulaştı. O zamandan bu yana da % 75 değer kaybetti.

GBTC geleneksel yatırımcıların kripto para sektörüne girmesine olanak sağlayan bir sistem. Ancak ETF olayı henüz çözümlenmedi ve bu gerçekleştiği zaman herkes piyasada yeniden bir toparlanma olmasını bekliyor. GBTC de bundan fazlasıyla yarar sağlayacak.

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave