Home Kriptopara Haber Japon e-ticaret devi Rakuten’in uygulaması kripto paraya göz kırptı

Japon e-ticaret devi Rakuten’in uygulaması kripto paraya göz kırptı

Japon e-ticaret devi Rakuten’in uygulaması kripto paraya göz kırptı

brave
0

Japon e-ticaret firması Rakuten’in uygulaması kripto paraya göz kırptı. Rakuten yayınladığı bir bildirire mobil uygulamaları Rakuten Pay’e büyük bir güncelleme geleceğini duyurdu. 18 Mart’ta yayınlanacak güncelleme ile uygulama kripto para ödemelerine uyumlu hale gelecek.


Rakuten’in Uygulaması Kripto Paraya Destek Verecek

2018 son çeyrek durum raporu olarak yayınlanan belgede geçtiğimiz yıla ait mali tablolar ile birlikte 2019 atılması planlanan adımlara yer verildi. Rakuten app için tasarlanan adım ise “tüm ödeme şekillerini bünyesinde barındıran bir platform” ünvanını taşıyacak yeniliklere yer vermek.

Japonya’nın Amazon’u olarak bilinen Rakuten firmanın mali departmanında bazı yeniliklere gidiyor. Yeniden yapılandırma olarak tanımladığı bu değişiklikleri Rakuten app uygulamasına ekleyecekleri yeni özellikler ile taçlandırmak istiyorlar.

Firma kripto para sektörüne yabancı bir firma değil. Türkçesi “Herkesin Bitcoin’i” manasına gelen bir kripto para borsasına sahip olan firma kripto paralar alanındaki deneyimini ana firmaya da aktarmak istiyor. Firma ayrıca ön-ödemeli kart sektöründe de hizmet veriyor var banka kartlarına benzer bu hizmetlerinin adı Rakuten Edy.

Firmadan yapılan açıklamaya göre yeniden yapılandırdıkları ödeme altyapısına uyumlu bir şekilde Rakuten app ve Rakuten Edy hizmetleri kripto paraları da destekleyecek. Firma Ağustos 2018 tarihinde buraya tıklayarak erişebileceğiniz kripto para borsasını 2.4 milyon dolar ödeyerek satın almıştı.

Kripto borsasını satın almadan önceki dönemlerde de sık sık kripto paralar hakkında açıklama yapmış ve geleceğin ödeme sisteminin bu olduğuna dair inançlarını dile getirmişlerdi. Kripto paraların e-ticaret sektöründe P2P ödemeye imkan veren 7/24 aktif yapısı aslında firmaların arayıp da bulamadıkları bir özellik. O yüzden büyük e-ticaret firmalarının yakın zamanda teker teker kripto paraya yönelmek zorunda kalacakları söyleniyor. Amazon’un da başta kripto para çıkarmak ve ödemeleri kripto paralar üzerinden kabul etmek gibi adımları atacağı söylense de henüz ortada fiziksel bir gelişme görünmüyor.

Rakuten 2018 yılı raporun 141.9 milyar yen kar açıkladı. Bu da yaklaşık 1.3 milyar dolara tekabül ediyor. Kârın 2017 yılına göre %28.4 artış gösterdiğini belirtebiliriz.

Firma bundan yaklaşık 7.5 yıl önce Kasım 2011 tarihinde Kanadalı e-kitap okuyucu firması Kobo’yu 315 milyon dolar nakit karşılığında satın almıştı. Kobo halen Dünya çapında Kindle’dan sonra en saygın ve başarılı e-kitap okuyucu üreticisi konumundadır.

Rakuten ayrıca Dünyaca ünlü futbol klubü Barcelona’nın sponsorlarından biri olmasıyla da biliniyor.

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave