Home Kriptopara Haber Borsa Haber Sıcak haber!! Bitcoin borsası Coinmama hacklendi

Sıcak haber!! Bitcoin borsası Coinmama hacklendi

Sıcak haber!! Bitcoin borsası Coinmama hacklendi

brave
0

Bitcoin borsası Coinmama hacklendi. En büyük kripto borsalarından Coinmama ciddi bir siber saldırı ile karşı karşıya kaldı.


Bitcoin borsası Coinmama hacklendi

Bitcoin borsası Coinmama hacklendi. Olay 15 Şubatta gerçekleşti.  450.000 kullanıcının e-mail adreleri ve şifreleri ele geçirildi. Daha da kötüsü olay Coinmama ile ilişkili 24 siteyi de içine alıyor. Hacklenen veri kaydı ise 747 milyon. Coinmama da 1,3 milyon kayıtlı kullanıcı vardı.

Nasıl ortaya çıktı?

Araştırma ekibine göre Coinmama hacklenme olayının hemen ardından işin farkına vardı ve yeterli önemleri alarak hack olayının 450.000 kullanıcı ile sınırlı kalmasını sağladı.  Bu kullanıcılar da genellikle 5 Ağustos da platforma  katılanlar.

Allahtan herhangi bir kripto çalınma olayı yaşanmadan iş durdurulmuş ve çalınan bilgilerle sisteme giriş yapma teşebbüsü de yaşanmamış. Şirket önlemlerini sıkılaştırmış durumda.

Olay ilk değil

Coinmama hacklenme yaşayan ilk borsa değil. MyfitnessPasl ve Coffe Meets Bagel de aynı sorunu yaşadılar. Ancak  uzmanlara göre bu sorunun kaynağı , hacklenme olayını yaşayan platformların hepsinin PostgreSQL programını kullanıyor olması. Bu programdaki kırılganlık bu tür saldırılara imkan tanıyor.

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave