Home Altcoin Ripple’da fırtına öncesi sessizlik- XRP fiyatları alçalan üçgen formasyonunun sınırına yaklaştı.

Ripple’da fırtına öncesi sessizlik- XRP fiyatları alçalan üçgen formasyonunun sınırına yaklaştı.

Ripple’da fırtına öncesi sessizlik- XRP fiyatları alçalan üçgen formasyonunun sınırına yaklaştı.

brave
0
XRP fiyatları alçalan üçgen içine hapsoldu. Bu üçgenin yukarı yönlü yada aşağı yönlü kırılması Ripple’ın fiyatlarının ne yöne hareket edeceği hakkında fikir verecektir.

XRP fiyatları alçalan üçgen tuzağını nerden kıracak?

JP Morgan’ın kendisine ait bir kripto para çıkaracağını duyurmasından sonra gözler Ripple’ın XRP’sinin fiyatlarına takılmıştı. XRP fiyatlarının bu habere nasıl tepki göstereceği merak konusu olmuştu. JP Morgan, Ripple’a bu vesile ile uluslararası ödemeler sektöründe güçlü bir rakip olabilir. Neyse ki XRP fiyatları, JP Morgan haberine aşırı tepki göstermedi. İlgili haberimiz için lütfen tıklayınız.

XRP, JP Morgan’ın haberine olumsuz tepki göstermese de fiyatları düşüş trendini devam ettirmektedir. Yazının kaleme alındığı saatlerde Ripple, CoinMarketCap verilerine göre 0,302 dolar seviyesinde işlem görmektedir. Toplam piyasa değeri ise 12,478 milyar dolar. Sıralamada ise 3’üncüdür.

Bu haberde Yaz Sheikh’nin 16 Şubat tarihli güncel XRP analizine göz atacağız. Aşağıdaki grafikte Ripple’ın 4 saatlik ortalama fiyat değerleri verilmektedir. Bu verilerden XRP fiyatlarının simetrik üçgen içerisine hapsolduğunu görüyoruz. Bu üçgenin yukarı yönlü yada aşağı yönlü kırılması, Ripple’ın fiyatlarının ne yöne hareket edeceği hakkında fikir verecektir.

En yakın gösterge 0,886 Fib değerine denk gelen 0,30 dolar seviyesidir. 0,30 dolar seviyesinde XRP fiyatlarının konsolide olduğunu görüyoruz. Bu seviyenin altındaki destek sırasıyla 0,2971 ve 0,2927 dolardır. Üçgen aşağı yönlü kırılırsa orta dönemde ibre 1,414 Fib değerlerine yönelebilir ki 0,2858 dolar seviyesine denk gelmektedir. Bu fiyat Eylül ayından beri ulaşılan en düşüş seviye olacaktır.

Simetrik üçgen yukarı doğru kırılırsa ilk karşılaşılacak güçlü direnç seviyesi 0,786 Fib değeridir. Yani, 0,318 dolar. Bu direnç seviyesini sırasıyla 1,272 Fib (0,328 dolar) ve 1,414 (0,332 dolar) değerleri takip edecektir.

RSI değerleri bir süredir 50’nin etrafında dalgalanmaktadır. Bu fiyatların kararsızlığının bir göstergesidir. Bu durumu XRP için fırtına öncesi sessizlik olarak adlandırabiliriz. İşlem hacmi ise durağan seyrediyor.

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave