Home Altcoin Jimmy Song, Bitcoin SV hakkında uyarıyor: Yatırım yapmayın!

Jimmy Song, Bitcoin SV hakkında uyarıyor: Yatırım yapmayın!

Jimmy Song, Bitcoin SV hakkında uyarıyor: Yatırım yapmayın!

brave
0

Jimmy Song Bitcoin SV hakkında açıklamalarda bulundu. Projeyi tehlikeli hatta tamamen dolandırıcılık olarak tanımlayan Song yatırım yapılmaması konusunda ısrarcı.


Jimmy Song: Bitcoin SV Aldatmaca

15 Kasım 2018 günü kripto para camiası fırtınalı bir boşanmaya sahne oldu. Eski Bitcoin Cash ekibi birbirlerine tahdit savura savura hard fork gerçekleştirdiler. Bu hard fork sonucunda Bitcoin ABC ve Bitcoin SV kripto paraları doğmuş oldu.

Sonraları Bitcoin ABC coini eski Bitcoin Cash adıyla anılmaya devam etti. Yani genel görüntü Bitcoin ABC’nin ana omurgaya yani BCH’a dönüşüp ek zincir olarak BSV’nin üretilmiş olması şeklinde.

Bu ayrımdan sonra Bitcoin SV üzerindeki kara bulutlar giç dağılmadı. Üzerine sürekli spekülasyonlar yapıldı. Kripto topluluğu bu paraya bir türlü ısınamadı. Belki bu durumun sebeplerinden biri BSV’nin başında Craig Wright gibi tutarsız adamların bulunması da olabilir.

BSV’ye alışamayan insanlardan biri de Jimmy Song. Yayınladığı bir YouTube videosunda neden Bitcoin SV’nin yatırım yapılmaya değer bir kripto para olmadığına dair fikirlerini beyan etti.

Jimmy’ye göre BSV deyince ilk akla gelen kişinin Craig Wright olması büyük talihsizlik. Bu adam ne zaman kameraları görse kendisinin gerçek Satoshi Nakamoto olduğunu ileri sürüyor ve şu ana kadar ikna edici tek delil sunabilmiş değil. Hiçbir temele dayanmayan Wright’ın geniş çaplı propagandası insanları BSV’ye çekecektir, yatırımcıların dikkatli olması gerekir.

Jimmy’nin kendi sözleri ile ifade etmek gerekirse: Wright uzun süredir dolandırıcılık faaliyeti yürütüyor ve kendisi ile birlikte hareket eden BSV topluluğun tavırları da endişeye sevk edici düzeyde.

Sıfır İlerleme

Bu noktada Jimmy’nin vurguladığı bir diğer esas da BSV ağı ile ilgili. BSV ağına dikkat ettiğinizde hiçbir ilerleme hiçbir gelişimin olmadığını görüyorsunuz. GitHub sayfasına bakın son 3 ayda hiçbir değişiklik, hiç bir geliştirme, hiç bir ilerleme göremiyorsunuz. Düşünsenize BSV zaten 3 aylık bir kripto para ve bu zaman zarfında hiçbir şey yapmamışlar. Hiçbir açık kaynak yazılım veya gelişme vadetmeyen bir projeden bahsediyoruz. Tüm proje ne dediği ve ne vadettiği belli olmayan bir adamın çevresinde dönüyor.

Craig Wright ve Calvin Ayre

Jimmy’ye göre: BSV’nin kritik destekçileri Craig Wright ve Calvin Ayre’nin davanışları pek uygun değil. Önceleri Wright’ın Nakamoto olarak pazarlamaya ve oradan ün elde etmeye çalıştılar ve bu konuda bariz başarısızlığa uğradılar. Dahası Bitcoin Cash ekibinden ayrılırken yürüttükleri amansız savaş herkesin bu ikiliye mesafe almasına yol açtı. Bildikleri kim varsa karalamaktan çekinmeyen ve yapacaklarının sınırı olmayan bir garip ikili.

Şunu da teslim etmek gerekir ki BSV’nin bir çok yatırımcısı var. Jimmy insanların neden saçma sapan bir dolandırıcılık projesine paralarını teslim ettiklerini anlamadığını beyan ediyor. Hatta kripto camiasında etkili olup da BSV’nin yanında yer alanların para aldıklarından şüphelendiğini de sözlerine ekliyor. Devamında ise Jimmy Song Bitcoin SV hakkında söyleyeceklerinin bu olduğunu belirtip uyarma vazifesini yaptığını beyan ediyor.

Bitcoin SV hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave