Home Bitcoin Bitcoin ve Ripple için güzel haber: Visa ve Mastercard işletim ücretini arttırıyor.

Bitcoin ve Ripple için güzel haber: Visa ve Mastercard işletim ücretini arttırıyor.

Bitcoin ve Ripple için güzel haber: Visa ve Mastercard işletim ücretini arttırıyor.

brave
0
Bitcoin ve Ripple için güzel sayılabilecek bir haber. Çünkü, güçlü iki rakibinin işletim maliyetleri artıyor. Önümüzdeki Nisan ayından itibaren Visa ve Mastercard işletim ücretlerine zam geliyor.

Bitcoin ve Ripple için güzel sayılabilecek bir haber.

Bitcoin ve Ripple gibi kripto paralar fiat paralara alternatif olurken günümüz bankacılık sistemine de bir alternatif sunuyor. Kripto paraların en önemli özelliklerinden birisi de

hızlı ve ucuz para transferi gerçekleştirmesidir.

Ripple’ın uluslararası ödemeler endüstrisine getirdiği teknolojik yenilikler Swift’in bu konudaki konumunu zora sokuyor. İlgili haberimiz için lütfen tıklayınız.

Wall Street ve Reuters’ın haberine göre Mastercard ve Visa önümüzdeki Nisan ayından başlamak üzere işletim ücretlerini zmlandıracak. Doğal olarak bankalar bu ücreti müşterilerine yansıtacak. Wall Street’e göre toplam harcamaların yaklaşık yüzde 2,5’i satın alınan mal ve hizmetlerin ödemelerinden kaynaklanan işletim maliyetlerine gidiyor.

Yani harcanan her 100 doların 2,5 doları Mastercard ve Visa’ya masraf olarak ödeniyor. Önümüzdeki Nisan ayında ise bu maliyet daha da artacak. Oysa kripto paralar nerdeyse sıfır maliyetle bu işlemi gerçekleştiriyor.

Artık kripto paralar hem para transferlerinde hem de alış verişlerde Mastercard ve Visa’nın alternatifi oluyor. ABD’de ve diğer ülkelerde Bitcoin ve kripto para ATM’lerinin sayısı her geçen gün artıyor. Lütfen ilgili haberimize tıklayınız.

Avustralya’dan başlama üzere POS cihazları üzerinden kullanılan kripto kartları gittikçe yaygınlaşıyor. Konu ile ilgili haberimiz için tıklayınız.

Mastercard ve Visa’nın işletim maliyetlerini arttırması Bitcoin ve kripto paraların kullanımını daha da yaygınlaştıracaktır.

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave