Home Bitcoin Bitcoin, Ethereum ve XRP Fransa’da 10.000 ödeme noktasında

Bitcoin, Ethereum ve XRP Fransa’da 10.000 ödeme noktasında

Bitcoin, Ethereum ve XRP Fransa’da 10.000 ödeme noktasında

brave
0

Bitcoin, Ethereum ve XRP, Fransa’da 10.000 ayrı ödeme noktasından alınabilir hale geldi. Kripto para satın almak için illa korkutucu grafiklerin hüküm sürdüğü kripto borsalarına muhtaç olmamak gerekiyor. Bu hamle diğer ülkelere de örnek olmalı.


Bitcoin, Ethereum ve XRP Fransa’da Yayılıyor

Digycode firması ilk kripto kuponlarını geçen sene yayınlamıştı. Firma şimdilerde Paris merkezli ödeme devi Ingenico ile yaptığı anlaşma ile etki alanını genişlettiğini duyurdu. Ingenico firmasının 2017 yılı hasılatı 2.7 milyar dolar olduğunu da hatırlatalım.

Aşağıdaki satırlar Cryptonaute haber bültenine konuşan Digital Service CEO’su Christopher Villegas’a ait:

“Digycode’un bu anlaşmadaki varlığı Digital Service ve Ingencio’nun aralarında imzaladığı anlaşmanın bir sonucudur. Bu sayede onların müşterilerine kendi ürünlerimizi pazarlayabileceğiz”

Anlaşmaya göre kripto girişim firması Digycode müşterilerine 20, 50 ve 200 Euro değerinde ön ödemeli kuponlar sunacak. Bu kuponlar Fransa genelinde 10.000 ayrı ödeme noktasında geçerliliğini koruyacak. Bu da demek oluyor ki vatandaşlarımız 10.000 nokta üzerinden Bitcoin, Ethereum, XRP, LTC ve Dash satın alabilecek.

Müşterinin tek yapması gereken kuponları Digycode’un websitesine girmek. Ardından site üzerinden gizli kodunu kullanarak ellerindeki kuponu kripto paraya dönüştürmüş olacaklar. Transfer onaylandıktan sonra kripto paralar müşterinin kripto cüzdanına düşmüş oluyor.

Yukarıda bahsini ettiğimiz Digital Service ve Ingenico anlaşmasının bir de Devlyx ayağı var. Bu firma esasen tütün sektöründe iş yapan bir firma. Fransa Tütün Federasyonu, “Fransız İhtiyati Denetleme ve Karar Kurumu”ndan aldığı yetki ile üyelerine kripto para hakkı tanımış durumda. Kuponlar haber ana resminde de göstermiş olduğumuz bu dükkanlarda satılacak.

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave