Home Kriptopara Haber Araştırma: Kurumsal firmalar Bitcoin piyasasına ne zaman girer? İşte sonuçlar

Araştırma: Kurumsal firmalar Bitcoin piyasasına ne zaman girer? İşte sonuçlar

Araştırma: Kurumsal firmalar Bitcoin piyasasına ne zaman girer? İşte sonuçlar

brave
0

Kurumsal firmalar Bitcoin piyasasına yakın zamanda girer mi? Bu konuda yapılan araştırma ne diyor? Kripto piyasasının canlanmak için ihtiyaç duyduğu kurumsal firmaları ne kadar daha bekleyeceğiz?


Kurumsal firmalar Bitcoin piyasasına ne zaman girecek?

Kurumsal firmalar Bitcoin piyasasına girsin diye büyük umutlarla bekleyenlere cevap bir araştırmadan geldi. Araştırma Global Blockhain Council ( Global Blokchain Konseyi) tarafından yapıldı ve Cointelegraph’da paylaşıldı. Araştırma kurumsal yatırımcılar üzerinde gerçekleşmiş.

Katılanların % 41’i kurumsal yatırımcıların ICO sektörüne 5 yıl içinde gireceğine inanıyor. % 16 ise 3 yıl süre vermiş. Piyasada bulunan yığınla scam projeye, haksız kazançlara ve olmayan düzenlemelere rağmen ICO’lara piyasa tarafından  yenilik gözüyle bakılıyor.

Kurumsal yatırımcılar için ICO’lar, piyasaya girmek ve bir coin projesi başlatmak için ilk aşama.

Araştırmaya katılanların %23ü ICO piyasasının yatırım potansiyeli olduğuna inanmıyor. Daha fazla oranda bir kısmı ise on yıldan daha yakın bir zamanda kripto para piyasasına girmeyi planlıyor.

Araştırmaya katılan yatırımcıların %19’u 2021 yılında dijital varlıkların düzenleyici bir ortamda yatırıma uygun hale geleceğine inandıklarını belirtmiş. Bu sözleriyle kurumsal yatırımcılar SEC’in ağır kurallarıyla zorlanacak olan kripto para piyasasının meşruiyet kazanacağına inandıklarını göstermiş oluyorlar.

Araştırma 2018 Aralık ile 2019 Şubat arasında gerçekleşmiş. Araştırma sonuçları kurumsal ve büyük sermayeli yatırımcıların kripto dünyasına beklenenden daha fazla ilgi gösterdiğini ortaya koyuyor.

Bazı uzmanlar Bitcoin değerindeki düşüşle kripto para piyasasını tartışmaya başladılar ama bu arada diğerleri yeni gelişen piyasada bir canlanma, bir gelecek görüyorlar.

Bakınız: Bitcoin yayılıyor! Kaspersky müşterilerinin yüzde 13’ü ödemeyi bitcoin ile yaptı

Eğitim şart!

GBBC CEO’su Sandra Ro, 2027 yılına gelindiğinde kripto para ve dijital varlıkların global çapta kişi başı gelirlerin % 10 unu oluşturacağına inanıyor.

GBBC nin hazırladığı en son rapor, geçen ay yayınlanan araştırmayla aynı doğrultuda. Araştırmaya katılan kurumsal yatırımcılardan kıdemli danışmanların % 63’ünün blockchain teknolojisini anlamakta yetersiz olduğu ortaya çıktı. Bu durum da haliyle piyasada fikir beyan edenlerin ve karar verenlerin, kripto para projeleri hakkında ne derece yetkin olduğunu gösteriyor.

Mevcut finans modelleri ile birlikte kripto para piyasasının karmaşıklığını da ele alınca, sektörün büyümesi için geniş çaplı bir eğitimin ve çabanın gerekliliği ortaya çıkıyor. Ancak bu şekilde kripto para piyasasına gölge düşüren şehir efsanelerinden kurtulabiliriz.

Amaç doğal bir şekilde gelişme ve gerçek dünyanın kripto parayı benimsemesi, yoksa yerleşik, geleneksel kurumlara baskıyla bu piyasayı kabul ettirmek imkansız. Böyle olunca da Wall Street ve Main Street’in bu sektörü kabullenmesi doğal bir sonuç olmalı.

Daha önce yaptıkları bir çalışmanın aksine, GBBC Ocak ayında yaptığı bir başka araştırmada, %40 oranında kurumsal yatırımcının blokchian teknolojisini internetten bu yana en önemli bir yenilik olarak gördüğünü ortaya koydu. Kıdemli yöneticiler her ne kadar bu tarihi gelişmeyi takdir edemeseler de, yatırımcılar her şeyin farkında.

Bakınız : Kriptoların geleceği nasıl olacak? 9 önemli kripto uzmanı öngörüleri

kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave