Home Bitcoin 5 Çinli kriptopara önderinden Bitcoin tahminleri!

5 Çinli kriptopara önderinden Bitcoin tahminleri!

5 Çinli kriptopara önderinden Bitcoin tahminleri!

brave
0

5 önde gelen Çinli kriptopara önderinden Bitcoin tahminleri 2019 için neleri öngörüyor dersiniz?Çin’de her yılın bir hayvanı temsil ettiği hayvan takvimine göre 2019 domuz yılı olarak kabul ediliyor ve Çin inanışında bu yıldan önce doğanlar için domuz yılları şanssız yıllar olarak kabul ediliyor. Gerçekten öylemi? 


 5 Çinli kriptopara önderinden Bitcoin tahminleri

8btc.com’a göre Çin’de oldukça iyi tanınan kriptopara yatırımcısı Chandler Guo, bu yıl Bitcoin için 10,000 doları pek de olası görmüyor. Ancak bir buçuk yıl kadar sonra gerçekleşmesi beklenen Bitcoin halving’in Bitcoin fiyatında bir artışı tetikleyeceğine inanıyor Guo.

Adını açıklamayan bir başka kripto lideri de Bitcoin halvingin ayı piyasasına son vereceğini söylüyor. Açıklamasından bir kısım şöyle:

“Piyasa döngülerden oluşur. Piyasanın çok hızla yükseldiği ve çok güçlü bir şekilde düştüğü zamanlarda bunu akılda tutmakta yarar var. Büyük oyuncuların doğru ve düzgün bir şekilde piyasaya girmesi sadece zaman meselesidir. İşte o zaman piyasaya bahar gelecek. Ben herkesin ayı piyasası ne zaman gidecek diye gün saymasından ziyade, halving ne zaman gerçekleşecek diye gün saymasını tavsiye ederim”

Moon Overlord adıyla twitterda paylaşımda bulunan bu kriptopara önderi yukarıdaki paylaşımında Bitcoin’in 1000 dolara ineceğini söyleyenlere de göndermelerde bulunmuş. Halvingin neden olduğu artışın genelde bir yıl önceden başladığını  söylüyor.  

Bitcoin halvingin 2020 Mayısında gerçekleşeceğini, bu nedenle önümüzde sadece birkaç ay kaldığını yazmış. Gelecek birkaç ayda yeni bir %70 kayıp olacağına pek de inanmadığını eklemiş.

Bakınız: Bitcoin halving nedir? BTC fiyatı üzerinde neden bu kadar etkili?

Çin’in en etkili Bitcoin milyarderlerinden olan Zhao Dong ise ayı piyasasının 2019 sonuna kadar devam edeceğini söylüyor. Dong’a göre piyasa 2020 de baharı görecek ve 2021 kripto piyasası için tam bir yaz mevsimi olacak çünkü BTC fiyatı 2021’de 50,000 dolara ulaşacak.

Dong’a göre ayrıca bu 2019 kriptopara kışında, blockchain teknolojisiyle yapılan süper projelerle de karşılaşacağız.

Bir başka göze çarpan öngörü de Qtum kurucusu Patrick Dai’den geliyor. Dai’ye göre BTC fiyatı 2019 yılında konsolide olmaya devam edecek. Dai Bitcoin’in 4,500 dolar ile 50,000 dolar arasında işlem göreceğine inandığını söylüyor. Bakarsınız Dai tahmininde haklı çıkar  mı dersiniz?

Bakınız: Telaşa mahal yok! Bitcoin 250,000 dolar olacak!

Ultrain kurucu ortağı Guo Rui, bir diğer önde gelen kripto lideri. Rui de kripto kışının ortasında blokchain temelli uygulamaların tomurcuklanacağını söylüyor. Ancak blockchain teknolojisi henüz daha emekleme aşamasında olduğu için sarsıcı ve devrim niteliğinde uygulamaların gerçekleşmesinin zaman alacağına inanıyor Rui.

Ayrıca Rui’ye göre 2019’da merkeziyetsizlik içinde karşılaşılan sorunların çözümü için 2 ya da 3 ticari kamu blockchain uygulamasının gerçekleştiğini görebiliriz. TPS performansı ve ticari blockchain uygulamasının teknolojik çerçevesi daha ileri aşamaya gelebilir.

Bakınız: Fundstrat: Bitcoin temel dinamikleri 2019’da pozitife dönecek.

En son dikkat çekici bir tahmin de Şanghay Wanxiang blockchain şirketinin CEO’su Dr. Xiao Feng’den geliyor. Feng blockchain sektöründen oldukça umutlu. 2019 yılında büyük ölçekli ticari blockchain uygulamalarıyla karşılaşacağımızı söylüyor Feng. Feng’e göre blockchain sektörü gelecekte çok büyük bir dönüşüm yaşayacak.

Ve nihayetinde “ Herşey güzel olacak!”

Bakınız:Bitcoin rallisi Mayısta başlayacak diyen analiste kulak verin!

Kaynak

 

 

 

 

 

 

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave