Home Bitcoin Teknik verilere göre Bitcoin kısa vadede artış gösterebilir!

Teknik verilere göre Bitcoin kısa vadede artış gösterebilir!

Teknik verilere göre Bitcoin kısa vadede artış gösterebilir!

brave
0

Bitcoin kısa vadede artış gösterecek. Peki nasıl bir performans sergileyecek? Yakın zamanda bir ralli bekleyebilir miyiz? 3,700 destek noktasını görebilecek miyiz? Teknik göstergeler ne diyor?


Bitcoin kısa vadede artış gösterebilir!

Bitcoin kısa vadede artış gösterebilir. Teknik göstergeler bu yönde bir işaret veriyor. Yazımızın hazırlandığı 15 Şubat sabahı Bitcoin 3,600 dolar civarında işlemde. Dün JP Morgan haberlerinin gündem de olduğu zaman diliminde Bitcoin 3,575 dolar civarındaydı. Banka’nın günlük işlem hacmi 6 trilyon dolar. Piyasaya sürdüğü JPM coin daha ilk etapta Amerika’da bir bankanın desteklediği ilk dijital coin olarak tarihe geçti.

Şubat ayının yüksek seviyesi 3,712 civarında bir düzeltme yaşanmasına rağmen Bitcoin için kısa dönemde bir boğa piyasası beklentisi var. BTC uzayan yukarı yönlü bayrak formasyonunda bir kırılma yaşayacak ama bunu biraz geciktiriyor.

Çok kısa süre önce Bitcoin 3,400 dolardan yukarılara çıkarak 3,700  dolara ulaşmıştı. Bu boğaların gelmek üzere olduklarının bir işareti aslında. Boğaların ayak sesleri bile piyasada kazanımlara neden oldu. Şu anda kripto paralar anahtar direnç noktalarının üstünde kırılma başaramadıktan sonra destek alanlarını test ediyorlar.

Bitcoin’in durumunu halihazırda tüm göstergeler destekliyor.  Başlangıçtaki destek noktası olan 3,555,42 dolar seviyesi 4 saatlik düşük Bollinger bandında ve pivot noktası 1 gün S1. Bitcoin boğaları fiyatın bu seviyeden aşağıya gitmeyeceğini garantilemeliler. Yoksa önemli destek alanlarının olmaması yüzünde kripto hiç acımadan ters yöne dönebilir. Bir sonraki destek 3,369,57’de görülebilir.

Bakınız: BTC 3,550 seviyesini korursa Bitcoin fiyatı tekrar artışa geçebilir

Diğer taraftan yukarı doğru hareket başlangıçta 3,592,58 dolarda sınırlanıyor. Günlük 23,6 % fibonacci seviyesi, saatlik 50 günlük basit hareketli ortalama (SMA)  ve 15 dakika Bollinger bandı bunu gösteriyor. Eğer Bitcoin bu direnç noktalarını temizlemeyi başarırsa 3,600 dolar üzerinde bir düzeltme yaşayabilir.

Ancak ekstra hareketlilik 3,629,75 dolar seviyesinde daha fazla dirençle karşılaşabilir; haftalık fibonacci %23.6, günlük 50-gün basit hareketli ortalama ve dün’ün yükseği bu yönde göstergeler. Bu bölgeden yukarı adım attıktan sonra gidişat 3,700 dolara doğru olacaktır ve daha yukarı kazanımlara da kapı açacaktır. En sonunda psikolojik 4,000 dolar seviyesine ulaşacaktır

Bakınız: Analiz: Bitcoin yükselen bayrak formasyonuna girdi

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave