Home Bitcoin İngiltere Brexit kararı Bitcoin kullanımını nasıl etkiliyor?

İngiltere Brexit kararı Bitcoin kullanımını nasıl etkiliyor?

İngiltere Brexit kararı Bitcoin kullanımını nasıl etkiliyor?

brave
0

İngiltere Brexit kararı Bitcoin kullanımı için adeta bir dönüm noktası oluşturacak. Halen İngiltere, Avrupa Birliğinden nihai olarak çıkış için bazı görüşmelerde bulunuyor.


İngiltere Brexit kararı Bitcoin kullanımı baltalıyor

Avrupa Birliğinin kripto paralara karşı ılımlı yaklaştığını biliyoruz. Şimdiye kadar İngiltere’nin de yaklaşımı farklı değildi. Ancak Brexit kararı İngiltere’de Bitcoin’in geleceğini biraz muallakta bırakıyor.

Bakınız: Brexit, Bitcoin (BTC) Fiyatlarını Nasıl Etkiler?

Civil Service World’e göre, İngiltere’nin vergi ve finans ofisi HM Gelir ve Gümrük İdaresi (HMRC), Brexit müzakereleri tamamlanıncaya kadar tüm kripto para çalışmalarını ertelediğini duyurdu. Ayrıca kurum, hükümet düzeyinde yürütülen tüm araştırmalara da son verdi.

Bakınız: Brexit’e rağmen İngiltere’de Bitcoin büyüyor

HMRC ve benzeri kurumların blockchain teknolojisinin tüm yönlerini ortaya çıkarmak için araştırma içerisinde oldukları bir sır değil.  Bunların arasında mülteci sorunu, hudut politikası, toplumda Bitcoin kabulu ve İngiltere Merkez Bankasının stabil coin çıkarma girişimi de yatıyor.

Rapora göre,

Başarılı proof-of-concept denemesine rağmen, HM Gelir ve Gümrük İdaresi ülkenin Avrupa Birliğinden çıkasıya kadar blockchain çalışmalarını erteleme kararı aldı.

Peki hizmetler neden durdu?

Anlaşıldığı üzere mevcut bütce, planların ve zaman çizelgesinin İngiltere‘nin Avrupa Birliği üyeliğine göre ayarlanmış durumda. İngiltere birlikten ayırılınca, HMRC’nin parası, zamanı ve öncelikleri tamamen değişecek.

Belki de mevcut blockchain projelerin çoğu tamamlanamayacak. Bu yüzden, para ve zaman israfı yapmamak için şu an tüm blockchain çalışmalarını askıya almış durumdalar. Göründüğü kadarıyla, İngiltere’de Bitcoin kabulu beklenenden daha uzun zamanda gerçekleşecek.

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave