Home Kriptopara Haber Hukuki Haber İddia!!! Bitcoin ETF onayı 45 gün içinde gelebilir!

İddia!!! Bitcoin ETF onayı 45 gün içinde gelebilir!

İddia!!! Bitcoin ETF onayı 45 gün içinde gelebilir!

brave
0

Ocak ayına geri döndüğümüzde, Kaliforniya merkezli kripto girişimi Bitwise, önceki başvuruların SEC’ten onay almasını engelleyen sıkıntıları gideren yeni bir Bitcoin ETF başvurusu planladığını duyurdu. İddiaya göre Bitcoin ETF onayı 45 gün içinde onay alabilir.


Bitcoin ETF onayı 45 gün içinde çıkabilir

SEC yapılan başvuruyu belirli bir gün içerisinde cevaplandırmak zorunda. Ve geri sayım bugünden itibaren başladı, tüm gözler artık SEC’te.

Bakınız: Bitwise’de Bitcoin ETF kervanına dahil oldu- Başvurusu SEC’e ulaştı

Rapora göre, Bitcoin ETF kural değişikliği teklifi 15 Şubat’ta Federal Kayıt’a işlendi. SEC’in başvuruyu gözden geçirip karara bağlaması için toplamda 45 günü var. Kayıta geçme işleminin daha önce gerçekleşmesi gerekiyordu ancak ancak ABD tarafında yaşanan hükümet krizinin işlemlerin gecikmesine sebep oldu. Özellikle, fiziksel olarak BTC’yi düzenlenmiş muhafaza altında tutması açısından, Bitwise’ın ETF başvurusu SEC gözlemcileri tarafından onay alması daha büyük bir ihtimal.

Başarısız ve bekleyen başvurular

Winklevoss ikizleri, Bitcoin ETF başvurusu yaptı fakat SEC’in başvuruyu reddi kripto piyasasını darmadağın etti. Bitcoin ETF için güç birliği içerisinde giden New York merkezli iki firma Van Eck ve SolidX’in başvurusu SEC’in nihai kararını vermesi için bekleniyor. Kararın açıklanması 27 Şubatı geçmesi beklenmiyor.

Bakınız: VanEck-SolidX Bitcoin ETF teklifinin geri çekilmesi Bitcoin için ne anlama geliyor?

Kripto topluluğu tarafında kripto anası diye tanınan SEC delegesi Hester Peirce geçtiğimiz günlerde Bitcoin ETF onayının yıllar alabileceğini söylemişti.

Bakınız: SEC Komisyon Üyesi Peirce: SEC ETF Kararı Yanlış Bir Karar, Katılmıyorum!

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave