Home Altcoin Dogecoin yükseliş trendine başlama sinyalleri veriyor

Dogecoin yükseliş trendine başlama sinyalleri veriyor

Dogecoin yükseliş trendine başlama sinyalleri veriyor

brave
0

Dogecoin yükseliş trendine başlama sinyalleri veriyor diyebiliriz çünkü bazı göstergeler bunu işaret ediyor. Hem BTC hem de USD bazında dip görünmüş olabilir.


Dogecoin Yükseliş Trendine Başlama İşareti Veriyor

Dogecoin kullanıcıların kolayca para transferi yapabileceği P2P bir kripto para projesidir. Dogecoin piyasanın en hızlı kabul gören kripto parasıdır da diyebiliriz. İlk yılında 100 milyar coin dolaşıma sokulmuştu. Bunu her yıl ilave 5,256 milyar coin izledi. Şu an dolaşımdaki miktar 118 milyardan biraz daha fazla.

Doge asıl ününü internet bahşiş sisteminde kazandı. İnsanlar beğendikleri içeriklerin sahiplerine bahşiş vermek için Dogecoin’i kullandılar. Dogecoin kurucusu Billy Markus piyasaya sunduğu kripto paradan ve bu varlık etrafında kümelenen dost canlısı topluluktan gurur duyduğunu belirtmişti. Üyelerden bir kısmı hacklendiğinde topluluk hemen kenetlenip hacklenen yatırımcıların zararını tanzim etmişlerdi.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Dogecoin 100 milyar coinle ortaya çıktıktan birkaç gün sonra fiyatı 3 kattan fazla artış gösterdi. 0.00026 dolardan 0.00095 dolara çıkıveren kripto para 3 gün sonra ani bir çöküş yaşayacak ve değerinin %80’ini kaybedecekti. Bu ani değer kaybı madencilik havuzlarının ele geçirilmesi sebebiyle olmuştu.

Doge hali hazırda 224 milyon dolarlık piyasa büyüklüğü ile 24. kripto para olarak göze çarpıyor. 20 Ocak baz alındığında bu değerin %12 oranında düşmüş olduğunu kaydedelim. Bu yıl en yüksek piyasa büyüklüğü değerini 2 Ocak 2019 tarihinde 284 milyon dolar ile yakalamıştı. Bu düşüşün sebebi piyasanın halen kurtulamadığı yoğun satış baskılı atmosferi.

Yukarıdaki grafikten de görülebileceği gibi düşüş trendi eşik değere ulaşmış görünüyor. Detaylı analizler Dogecoin’in ayakları altında kayıp duran zeminin artık durduğunu ve bundan sonra yükselişin beklenebileceğini ifade ediyorlar.

Doge yazı yayına hazırlanırken 0.001898 dolardan işlem görüyordu. BTC cinsinden değeri ise 53 satoshi. Doge en düşük değerini 6 Şubat tarihinde 0.001837 dolar ile gördü. Grafiğin bu seviyeden sonra şimdilerde daha yük dip yaptığı görülüyor. Bu da yükseliş işaretlerinden ilkini teşkil ediyor. Şubat başlarından itibaren yükselen seyre girmiş olabiliriz.

20 günlük üssel hareketli ortalamaya (EMA) baktığımızda 58 satoshi değerini görüyoruz. İlk hedefin burası olduğu aşikar. RSI ise göreli nötr diyebileceğimiz bir seviye olan 45’lerde geziniyor. Yükseliş hareketinin başlaması için bu değerin 50’yi kırması şart. Fiyat hareketli üzerine yapılan detaylı çalışmalar, boğa sezonun yaklaşmakta olduğunu ama henüz gelmediğini gösteriyor.

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

Dogecoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave