Home Bitcoin Bitcoin hacminde beklenmedik artış neyin habercisi?

Bitcoin hacminde beklenmedik artış neyin habercisi?

Bitcoin hacminde beklenmedik artış neyin habercisi?

brave
0

Bitcoin hacminde beklenmedik artış gerçekleşti. Bu artış neyin habercisi olabilir? Bitcoin’in yakında bir ralliye başlama olasılığı var mı?


Bitcoin hacminde beklenmedik artış

Bitcoin bir kere daha düşük 3,600 dolar seviyesinde inanılmaz dar bir işlem aralığında sıkışıp kaldı. Aslında Bitcoin tarihinde bu şekilde yatay seyreden bir fiyat grafiği yaşandığı dönemler fazlasıyla oldu ve her defasında ardından yukarı ya da aşağı dopru büyük bir hareketlilik başladı. İlginç bir şekilde fiyatında herhangi bir değişiklik olmamasına rağmen Bitcoin hacminde beklenmedik artış yaşandı son 24 saatte.

Uzmanların görüşüne göre çok yakında Bitcoin bir atağa geçecek.

Bitcoin (BTC) hacmi artıyor ama fiyat değişmiyor!

Yazımızın hazırlandığı 15 şubat sabahı BTC 3,621 dolardan işlem görüyor. BTC en büyük fiyat hareketini geçen Cuma yaşadı, uzun süredir yatay çizgide seyretmeye devam ediyordu. 14 Şubat’ın ilk saatlerinde BTC beklenmedik bir şekilde ve çok büyük oranda bir hacim artışı yaşadı. Hacmi 6 milyondan 14 milyona çıktı ve ardından çabucak tekrar 6 milyona geriledi. Toplu olarak da kripto piyasası işlem hacmi 20 milyon dolardan 36 milyon dolara çıktı.

eToro’nun Kıdemli piyasa uzmanı Mati Greenspan de bu durumu beklemeyenlerden. Herhangi bir fiyat hareketi olmamasına rağmen hacimdeki artışı o da ilginç buluyor.

Greenspan’in bu konudaki düşünceler şöyle:

“Teknik analizde güçlü bir harekete güçlü bir hacim eşlik ederse  bu daha da güçlü bir hareketin geleceğinin işaretidir. Kasımda yaşanan düşüş bu şekilde gerçekleşti. Son 24 saatlik işlem hacmi 36 milyar dolara ulaştı ama çok küçük fiyat hareketleri oldu. Bu çok merak uyandıran bir durum. Dikkat edin bu piyasa sadece Mart 2017 de 1 milyar dolara ulaşan çok yeni bir piyasa. Bu sektör çok kısa sürede global bir piyasa haline geliverdi.”

Kimin ya da neyin bu hacim artışına neden olduğuna dair herhangi bir bilgi yok henüz. Ancak önemli olan fiyatların önemli ölçüde bir hareket göstermemesi.

Bakınız: BTC  3,550 seviyesini korursa Bitcoin fiyatı tekrar artışa geçebilir

Uzmanlara göre Bitcoin rallisi kapıda!

Pek çok uzman çok yakında Bitcoin’in, güçlü direnç seviyeleri ile karşılaşmadan önce  yukarı doğru bir harekete başlayacağını düşünüyor. Twitter’da popüler kripto uzmanı The Cryptomist , BTC’nin artan direnç seviyeleri ile karşılaşmadan önce 3,700 doları test edeceğini söylüyor.

“ Herkes bana BTC’nin dump yapacağını dibi bulacağını söylüyor. Ben ise tam tersini düşünüyorum. Teknik olarak şu anda üçgen bayrak formasyonunun tepe noktasında. Eğer benim hatlarda bir yanlış yoksa yarın akşama bir ralliye başlayabilir.  Böyle olursa bir kere daha 3,700 test edilecektir.”

Bir başka kripto uzmanı da benzer bir yaklaşım sergiliyor. Bitcon’in olumlu bir teknik göstergeye sahip olduğunun altını çizen Lucid TA, bu göstergeye göre yakın zamanda bir yukarı yönlü hareket yaşanacağını söylüyor.

“Burada güzel bir tablo var. SFP oluşturmak için çok iyi bir yaklaşım söz konusu. Hepsi boğa bayrak formunda. Yüksek RR long girişler burada.”

Bakınız: Analiz: Bitcoin yükselen bayrak formasyonuna girdi

Zaman ilerledikçe yatırımcılar Bitcoin’in yukarı doğru hareket emesine imkan verecek yeterli alım baskısı olup olmayacağını görecekler.

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave