Home Bitcoin Avustralya’dan dev Bitcoin ve kripto para atılımı

Avustralya’dan dev Bitcoin ve kripto para atılımı

Avustralya’dan dev Bitcoin ve kripto para atılımı

brave
0
Avustralya’dan dev Bitcoin adımı. Kripto paraların yaygınlaşması için önemli bir adım atıldı. myCryptoCard ile Avustralya’da POS cihazlarının olduğu her yerde kripto para kullanılabilecek. Artık kripto paralar ofline’de kullanılabilecek.

Avustralya’dan dev Bitcoin ve kripto adımı

Avustralya’dan Bitcoin ve kripto paralar için çok önemli bir atılım gerçekleşti. myCryptoWallet isimli kripto para borsası myCryptoCard isimli bir kredi ve banka kartı çıkardı. Bu bankamatik (kriptomatik de diyebiliriz) kartı ile 1 milyonun üzerindeki noktalarda alışveriş gerçekleştirilebilecek. 30,000 ATM’den para çekilebilecek.

Avustralya’nın ödemeler sistemi ETFPOS, myCryptoCard’ı bir bankamatik kartı olarak kabul etti. Bu vesile ile Avustralyalılar bir Visa Card yada Mastercard’la yapabildikleri işlemleri myCryptoCard ile de yapabilecek. POS cihazlarının olduğu her yerde alışveriş gerçekleştirilecek.

myCryptoCard’a sadece Bitcoin değil diğer kripto paralar (Ethereum, XRP, Litecoin ve Power Ledger) da yüklenebiliyor. İlerleyen dönemlerde ise myCryptoCard ile kullanılabilecek kripto para sayısının 50’nin üzerine çıkarılması planlanıyor.

myCryptoCard ile para çektiğinizde yada alışveriş yaptığınızda para sizin kripto para hesabınızdan otomatikman düşüyor. İşlemin gerçekleştiği andaki kur üzerinden hesaplamalar yapılıyor.

myCryptoCard ile alışveriş yaparken, para çekerken yada yükleme yaparken herhangi bir işletim ücreti kesmiyor.

myCryptoCard’ın CEO’su Jaryd Koenigsmann şu açıklamalarda bulundu:

“Kripto paraların internetsiz ortamda da kullanılabilmesi için büyük bir adım atıyoruz. Bir bardak kahve, market alışverişi yada yeni bir kot pantolon alırken Avustralyalılar myCryptoCard ile kripto paralarını kullanabilecekler.”

myCryptoCard, myCryptoWallet kripto borsasına bağımlı bir kullanıcı adı ile beraber kullanılabilmektedir. myCryptoWallet’ta şimdilik Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin ve Power Ledger kripto paralarından bakiye tutmak zorundasınız.

Aşağıdaki haber linkleri ilginizi çekebilir:

Bitcoin ATM’lerinin yıllık artış oranını biliyor musunuz?

Bitcoin ve kripto para piyasalarında yaşanan olağan üstü bir hafta

6 Bitcoin komplo teorisi-BTC’yi CIA mi yarattı?

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave