Home Altcoin Tron Güney Kore’nin 5.6 milyar dolarlık oyun endüstirisi için hazır

Tron Güney Kore’nin 5.6 milyar dolarlık oyun endüstirisi için hazır

Tron Güney Kore’nin 5.6 milyar dolarlık oyun endüstirisi için hazır

0

Tron Güney Kore’nin oyun sektörüne göz dikti. Ardı ardına hamleler yaparak kripto endüstrisinin yaramaz çocukluğuna soyunan Tron yerinde duramıyor. Sektörün böyle hiperaktif oyunculara da ihtiyacı var.


Tron Güney Kore’nin Oyun Sektörüne Giriyor

Hiç şüphe yok ki Tron son derece hırslı bir ekip tarafından yönetiliyor. Dünya’yı 30 yıl öncesinin teknolojisi olan “world wide web” ağından ve merkezileşmiş kartellerin elinden kurtarmaya ahdetmiş projenin işinde ne kadar ciddi olduğunun kanıtını her yerde görmek mümkün. BitTorrent projesini satın alıp geliştirmeye çalışması bile başlı başına övgüye değer.

Tron Arcade oyun altyapısının kurulmasından sadece 75 gün sonra bugün Tron Gelişim Departmanı Yöneticisi Roy Liu 2 önemli anlaşmaya imza attığını duyurdu. Kore Mobil Oyun Birliği (KMGA) ve Kore Blockchain İçindekiler Birliği (KBCCA) ile yapılan bu anlaşmalar Tron’a Güney Kore’nin kapılarını açmış görünüyor.

Bu Güneydoğu Asya ülkesi Dünya üzerinde en büyük 4. oyun pazarına sahip ülke. 2018 yılında oyun sektörünün global büyüklüğü 135 milyar dolar düzeyindeydi. Güney Kore’li oyun severler yalnızca 2018 yılında bu sektöre 5.6 milyar dolar harcadı. Dünya küresel bir teknolojik krizle karşı karşıya kalmazsa bu sektörün durma ya da daralma ihitmali yok. Sürekli büyüyen ve sürekli genişleyen bir sektör. İşte Tron’un tezgah açtığı pazar böyle bir pazar.

Bu noktada Tron Arcade’in kendini nasıl tanımladığına bir kez daha bakalım:

“Geliştiricleri yen fikir geliştirmeleri ve işleme koymaları konusunda cesaretlendirmek, otonom bir ekosistem üzerinde yeni içerikler ve oyunlar var etmek, eğlence sektöründe sağlam bir topluluk kurmak.”

Teknik Analiz

Tron Güney Kore'nin

Son birkaç günde Tron grafiğinde işler yolunda gitmiyor. Hatta diyebiliriz ki son 1 haftada TRX %8.5 değer yitirdi. Boğaların momentum kaybetmesi sonucu güç kazanan satıcılar fiyatı sürekli yeni diplere zorluyor. Bunun sonucunda Stellar ve Tron arasındaki fark iyice azalmış durumda. Yazı yayına hazırlandığı sıralarda fark 140 milyon dolara kadar azalmıştı. Gidişat bu şekilde devam ederse XLM ve TRX arasında bir yer değişikliğine şahit olabiliriz.

Daha önceki analizlerimizde de dile getirdiğimiz gibi düşüş seyri devam ederse 0.021 dolar aradından da 0.019 dolar seviyeleri radarda. Yükseliş ihtimali aktive olursa da gidebileceği yer çoklarının da ifade ettiği gibi 0.040 dolar.

Korkutucu bir veriyi de sizlerle paylaşmış olalım. Fiyat düşerken günlük işlem hacminin arttığına şahit oluyoruz. Yani düşüş hacimle destekleniyor. Böylesi durumlarda ani düşüşler beklenebilir. Fiyat eğer 0.023 doların altına sarkarsa yukarıda ifade ettiğimiz nihai destek hattına kadar çekilebilir. Long order yani alım emri gireceklerin dikkatine.

Tron hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Paylaşarak destek ol !!!
error
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial