Anasayfa Kripto para Haber Son Dakika! JP Morgan kripto para çıkarmaya karar verdi: JPM coin geliyor
koinmedya_brave

Son Dakika! JP Morgan kripto para çıkarmaya karar verdi: JPM coin geliyor

Son Dakika! JP Morgan kripto para çıkarmaya karar verdi: JPM coin geliyor
0

Kripto piyasasında olumsuz yorumlar ile ortaya çıkan ve her fırsatta Bitcoin’i kötülemekten geri kalmayan JP Morgan kripto para çıkarmaya karar verdi! Adı da belirlenmiş: JPM coin!


JP Morgan kripto para çıkarıyor

JP Morgan, kripto para çıkaran ilk büyük banka olarak kayıtlara geçti. Her gün dünya boyunca 6 trilyon para eldeğiştirmektedir. İşte bu devasa yapıya hız kazandırmak adına JP Morgan harekete geçti ve JPM Coin adında kripto para çıkarmaya karar verdi. Kripto para birimi, New York merkezli bankanın mühendisleri tarafından oluşturuluyor. Amaç müşterilere anlık ödeme sağlamak ve bunu kendi tokeni üzerinden yapmak.

JP Morgan, global kapitalizmin temel dayanaklarını geleceğin teknolojisi olan Blockchain’e taşımaya hazırlanıyor. Tüm bu veri tabanı Bitcoin ile ünlü oldu. Tüm finans kurumları blockchain teknolojisini yol haritalarına almışken, JP Morgan’ın havale teknolojisiyle devam etmesi, şüphesiz günün getirdiği yeniliklerden geri kalmak demek. Her bankanın olduğu gibi JP Morgan da baş döndürücü hızda para transfer etmenin bir yoluna ihtiyaç duyuyordu.

Uluslar arası ödemeler test edildiğinde, JPM coin bankacılıkta kullanılacak ilk kripto paralardan biri olacak. JP Morgan’ın bu adımını takdir ediyoruz. Ancak daha önceki söylemleri ve tavırları da gerçekten ilginç. Geçen yıl JP Morgan ve diğer iki önemli banka, kredi kartlarıyla Bitcoin satın alımını yasaklamıştı. Banka, tutumunda 180 derece dönmüş durumda.

Bakınız: Scotiabank, Kredi Kartıyla Bitcoin Satın Almayı Durdurdu

Her zaman böyledir. Yeni bir fikir ortaya çıktığında sizi önce tenkit ederler, sonra taklit ederler ve en sonunda da takdir ederler..

koinmedya_brave
X