Home Bitcoin Bitcoin Haber Reality Shares’in kısmi Bitcoin ETF teklifi SEC tarafından ertesi günü geri çektirildi
koinmedya_brave

Reality Shares’in kısmi Bitcoin ETF teklifi SEC tarafından ertesi günü geri çektirildi

Reality Shares’in kısmi Bitcoin ETF teklifi SEC tarafından ertesi günü geri çektirildi
0
fairspin_koinmedya

Bugüne kadar, Winklevoss ve VanEck’in teklifleri de dahil olmak üzere hiçbir Bitcoin  ETF teklifi SEC tarafından onaylanmadı. Bu kez de, yakın zamanda sunulan Reality Shares ETF Vakfı’nın kısmi Bitcoin ETF teklifi, SEC ajansının talebi üzerine geri çekildi.

Neden kısmi Bitcoin ETF teklifi  geri çektirildi?

Son zamanlarda SEC‘in Bitcoin ETF’yi er yada geç onaylayacağına dair olumlu haberler duymuştuk ve bu haberleri siz değerli okuyucularımızla paylaşmıştık.

Bakınız:SEC Delegesi: Bitcoin ETF’ye onay verilecek

Peki bu olumlu haberlerin ardından neden böyle bir gelişme?

SEC personeli, California merkezli bir yatırım şirketi olan Reality Shares tarafından sunulan ETF teklifinin geri çekilmesini istedi. Talep üzerine, Reality Shares başvuruyu geri çekmiş ve şirketten bir avukat da bu durmu doğrulamıştır. Ayrıca, avukat, böyle bir isteğin arkasındaki nedeni şöyle açıkladı;

“Geri çektiğimizi ve çekildiğimizi doğrulayabilirim çünkü personel şu anda kripto para birimi kayıtlı bir 40. Madde fonu açmanın uygun olmadığı düşüncesinde.”

Firma, 11 Şubat 2019’da ETF başvurusu için bir kayıt formu sundu ve SEC’den 12 Şubat 2019’da çekilmesi için bir uyarı aldı. SEC’in bir kısmında, Dalia Blass’tan yapılan açıklamada, SEC Yatırım Yönetimi Direktörü, düzenleyicilerin , 40. Madde uyarınca kripto yatırım ürününü kaydetmek isteyen ‘fon sponsorlarına’ yasak koyduğunu açıkladı. Ayrıca, bu tür fonların 485 (a) kuralını kullanmaması gerektiğini de belirtti.

Kısmi Bitcoin ETF teklifi geri çekildi

Bu şu demek: Reality Shares’in önerisi “40. madde gereği Yatırım Yönetimi (IM)” altına düşüyor.  SEC’e aşina avukat;

“Yatırım-dışı şirketler için yapılan S-1 Formu  başvurularının aksine,  Yatırım Yönetimi (IM),  485 (a) başvurularını gözden geçirir ve yorum yapar,… 485 (a) başvurusu IM gözetiminden geçmeden yürürlüğe girer”

Bununla birlikte SEC, ETF için yeşil ışık yakmaya her zaman isteklidir, ancak bu durumda, eğer onaylanacaksa, Kıtalararası Borsa (ICE) ‘ye ait olan NYSE Arca’ya ev sahipliği yapacaktı.

Bundan başka, Reality Shares’in ETF Trust başvurusu, VanEck veya diğer tekliflerle aynı değil. Aksine kısmi bir bitcoin ETF (Bitcoin vadeli işlemleri ile birlikte Sovereignty borç araçları) başvurusu sunmuşlardır.

Bakınız: Flaş haber: Cboe VanEck SolidX Bitcoin ETF başvurusunu geri çekti

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X