Home Bitcoin Bitcoin Haber Dünyanın en büyük 5. bankası 2020’de Bitcoin ödemelerine başlıyor

Dünyanın en büyük 5. bankası 2020’de Bitcoin ödemelerine başlıyor

Dünyanın en büyük 5. bankası 2020’de Bitcoin ödemelerine başlıyor

0

Bankacılık sektörünü takip edenler, birkaç önemli bankanın daha önce Bitcoin teknolojilerine olan ilgilerini duymuştur. Ancak şimdi, dünyanın en büyük beşinci  bankası, 2020’de Bitcoin ödemelerine başlayacağını belirtti.

MUFG 2020’de Bitcoin ödemelerine başlıyor 

Bu haber 12 Şubat’ta yayınlanan son basın bülteninden geliyor. Söz konusu banka, Japon “Mitsubishi UFJ Financial Group” (MUFG) ve bu özel proje için ABD içerik sunumu ve bulut servis sağlayıcısı Akamai ile güçlerini birleştirdiler.

Blockchain tabanlı ödeme sistemi “Global Open Network” olarak adlandırıldı ve şu anda 2020’nin ilk yarısında piyasaya sürülmeye hazır. Dahası, platformun, gelişen Bitcoin blockchain ödemeleri sektöründe rekabetçi bir aktör olarak yer alması için MUFG’ın kurduğu ödeme endüstrisini kullanacağı iddia ediliyor.

Ayrıca, MUFG’nin Akamai ile bu konuda bir süredir çalıştığı bildirildi. İki şirket başlangıçta 2018 Mayıs’ta ortak olduklarını açıkladılar. Aslında, oyuncular Global Open Network’ün bir taslağını yayınladılar.

MUFG’nin 2018 mali yılın için bir açılış tarihi ilan etmişti. Ancak bu planlar çoktan suya düştü.  Bu hedeflerin gerçekleştirilemediği ortada.

Üstelik, MUFG 2018 yılının Mayıs ayında, 2019 boyunca kendi kripto parasını denemeye başlamak için planlar yayınlamıştı. Halen, bu planların halen uygulamada olup olmadığı ya da 2018’in diğer planlarıyla birlikte rafa mı kalktı belli değil.

İlgili: Japonya’nın En Büyük Bankası Kendi Kripto Parası Mufg Coin ile Alışverişi Test Ediyor !

MUFG’nin 2018 planları hala biraz alakalı görünüyor

Bu son basın bülteninin, 2018’deki açıklamalardan daha gerçekçi bir zaman çizelgesi olduğu açık. Bununla birlikte, Mayıs ayında MUFG’nin paylaştığı şeylerin çoğu hala yüksek oranda alakalı gibi görünüyor. O dönemde bir basın açıklaması, böyle bir ödeme altyapısının çeşitli durumlarda kullanılabileceğini açıklamıştı.

Mayıs 2018 tarihli basın açıklamasında, “yeni ödeme ağı, bir iletişim ağı olarak kullanılabilecek bir ara yüz ile donatılmış ve blockchain aracılığıyla değerin aktarılması ve yönetimi için işlevler içeren bir ödeme hizmeti olacaktır. ”

Basın açıklaması ayrıca blockchain tabanlı ödeme hizmetleriyle ilgili sayısız avantajı ayrıntılarıyla anlattı:

“Bu, her türlü ödeme hizmeti işlem maliyetlerinde önemli bir düşüşe ve işlem sayılarında büyük artışa neden olacaktır.”

İlgili: Ripple ortakları SBI ve R3 Japonya’ya blockchaini öğretmeye kararlı

Kaynak

 

Paylaşarak destek ol !!!
error
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial