Home Bitcoin BTC $3,550 seviyesini korursa Bitcoin fiyatı tekrar artışa geçebilir!
koinmedya_brave

BTC $3,550 seviyesini korursa Bitcoin fiyatı tekrar artışa geçebilir!

BTC $3,550 seviyesini korursa Bitcoin fiyatı tekrar artışa geçebilir!
0
fairspin_koinmedya

Bitcoin fiyatı tekrar artabilir mi? BTC bu seviyeyi koruyabilecek mi? BTC’nin yeniden bir ralliye başlaması ne kadar olası?


Bitcoin fiyatı tekrar yukarı doğru bir ivme kazanabilir

Bitcoin fiyatı tekrar bir artış gösterecek mi? BTC geçtiğimiz Cuma günü yukarı doğru büyük bir hamle yaptı. O zamandan bu yana 3,550 destek seviyesinin üstünde durmayı da başardı. Bu seviyeden aşağı inmemesi BTC’nin ayılara boyun eğmemekte direndiğinin bir göstergesi. BTC’nin bu direncinin sonucunda pek çok uzman, yakında bir boğa momentumu göreceğimiz sonucuna varıyor. Tabii eğer bu seviyede durmayı başarırsa.

3,600 seviyesindeki stabilite yakındaki bir rallinin habercisi olabilir

Yazımızı hazırladığımız 14 Şubat sabahı BTC 3,638 dolardan işlem görüyor. BTC birkaç defa 3,500 doların üstündeki bölgeyi test etti. Her defasında da  bu alanda nispeten büyük çaplı alım baskısına işaret eden aşağı yönlü fitiller oluşturdu.

Bitcoinin bu son durumu her zamanki gibi yorumlara neden oluyor. Twitter’da popüler bir kripto para analisti olan Chonis Trading, BTC’nin son seviyeyi koruma becerisinden ve bu durumun diğer kripto paralara yansıyan etkisinden bahsetmiş.

Bir başka popüler yatırımcı olan UB ise Twitter’da dün akşam daha uzun pozisyonlara girmeden önce fiyatın 3,400 dolara ineceğini öngördüğünü paylaşmış.

Bakınız: BTC kısa işlemleri %10 azaldı. Bu ne anlama geliyor?

Uzmanlara göre 3,000 doların altına inme ihtimali var

BTC’nin 3,550 doların üstünde durma becerisi her ne kadar olumlu olarak dikkat çekse de, uzmanlara göre bu seviyeyi korumayı devam ettiremezse BTC 2,000 doları bile bulabilir.

Daily FX’den uzman Nick Cawley, MarketWacth’a yaptığı konuşmada, BTC’nin 20 günlük ve 50 günlük hareketli ortalama arasında işlem gördüğünü, bunun da 3,500 ve 3,630 dolar arasında gerçekleştiğini söylüyor. Cawley BTC’nin şu anda 20 günlük hareketli ortalamada ya da o civarda olan destek seviyesinin altında yaşanacak bir kırılmanın fiyatı 3,000 doların altına indireceğini belirtiyor.

Bakınız: Bitcoin milyarderi: Ayı piyasası Bitcoin almak için en uygun zamandır

Şu anda BTC her ne kadar yatay ve düz bir seyir izlese de, tarihsel olarak baktığımızda bu tür uzun süreli yatay seyirlerin çok büyük fiyat hareketleriyle sonuçlandığını görüyoruz. BTC’nin teknik formasyonu ve gücü, şu anki yatay seyrine rağmen yukarı doğru bir ivme kazanma ihtimalini  ciddi şekilde gösteriyor. Ne dersiniz? BTC bu seviyeyi koruyup, yakın zamanda bir ralliye başlayacak mı?

Kaynak

BTC ile ilgili diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız

 

koinmedya_brave
tags:
0
0
0
X