Home Bitcoin Bitcoin yayılıyor – Kaspersky müşterilerinin Yüzde 13’ü ödemeyi Bitcoin ile yaptı

Bitcoin yayılıyor – Kaspersky müşterilerinin Yüzde 13’ü ödemeyi Bitcoin ile yaptı

Bitcoin yayılıyor – Kaspersky müşterilerinin Yüzde 13’ü ödemeyi Bitcoin ile yaptı

0

Bitcoin yayılıyor saygıdeğer okuyucularımız. Bir gün herkes bitcoin kullanacak ve buna kimse engel olamayacak. Çok iddialı bir söz oldu değil mi? Bakalım bu yönde gelişmeler neler?


İnernet alışverişlerinde Bitcoin yayılıyor!

Bitcoin yayılıyor fikrimize örnek çok. Siber güvenlik şirketi Kaspersky’i bilmeyen yok. Kaspersky laboratuarlarındaki araştırmacılar her on kişiden birinin bitcoin ve diğer kripto paraları kullanarak internet üzerinden alışveriş yaptıklarını söylüyorlar. Coinmap tarafından yapılan bir diğer araştırma bulgularına göre de, son 6 yılda bitcoin kabul eden işletme sayısı % 700 arttı.

Bakınız: Bobby Lee:Bitccoin devrimi durdurulamaz!

İnternetten bitcoin kabul eden işletmeler de artış

Kaspersky’nin araştırmasına göre insanların %13’ü kripto paralarla ödeme yaptı. Araştırma 12.000 tüketici ve 22 farklı ülkeyi kapsıyor. Her ne kadar % 81 oranında bir kitle kredi kartı ya da banka kartı kullanmayı hala tercih ediyor olsa da, % 13 bitcoin kullanıcısı hiç de azımsanacak bir rakam değil.

Aşağıdaki araştırma sonucuna ait grafik alışverişlerde kullanılan ödeme yöntemlerini gösteriyor.

Sonuçları yorumlayan Kaspersky ekibinden Vitaly Mzokov’un açıklaması şu şekilde:

“Kripto para fiyatları düştü ama hala tüketiciler arasında dijital işlemlere karşı güçlü bir talep var. Bizim tüketici araştırmamız insanların % 13’ünün ödemelerde kripto para kullandığını ortaya koydu ki bu durum oldukça sürpriz oldu bizim için.”

2018 yılı hepimizin de bildği gibi kripto paralarda % 80 düşüşlere sahne oldu. Ancak internet kullanıcılarının bu durum pek de umurunda değil gibi. Onlar kripto para kullanmaya devam ediyorlar. Daha da önemli olan bir durum var o da kimse bundan gocunmuyor.

Bu sonuçlar ana akım medyada sürekli gündeme gelen kriptoların kullanımlarının olmadığı yönündeki eleştirilere de bir cevap niteliği taşıyor. JPMorgan gibi eleştirmenler ise ticaret yapanların BTC kabul etmediğine ve kriptoların sadece spekülatif yatırımların işine yaradığına inanıyor ne yazık ki.

Bitcoin yayılıyor…

Bitcoin kabul hızı ile ilgili olarak, Coinmap’den alınan veriler Aralık 2013’den bu yana bitcoin kabul eden ticari işletmelerin sayısınınn % 702 arttığını gösteriyor.

Coinmap’e göre BTC kabul eden şu anda 14,346 işletme var. Bu sayı altı yıl önce 1,789 olarak kaydedilmiş.

Coinshares CEO’su Ryan Radloff bu büyük çaplı artışa dair 12 Şubat’ta Twitter da bir paylaşım yapmış. Ülke bazında da BTC kabulünde artışlardan söz etmiş Radloff. Yılar arası karşılaştırmayı da resimlerle desteklemiş. Aşağıda bu paylaşımı ve her iki zaman dilimi arasındaki BTC kabul eden ülke sayısındaki farkı görebilirsiniz.

Rapor da ayrıca Montessori ve yüksek kalitedeki restoran zincirlerinin de BTC kabul ettiği belirtilmiş. Amerika, Avrupa ve Asya’da kapılarında “ Bitcoin kabul edilir” yazısı asılı mağazalar artık çok normal karşılanmaya başlandı.

Dünya çapında bitcoin benimsenmesi daha da artacak ve gün gelecek herkes bir gün bitcoin ya da kripto para kullanacak. Siz ne diyorsunuz bu konuda?

Bakınız:Üç yıl sonra bitcoinin ulaştığı noktaya inanamayacaksınız!

Kaynak

Paylaşarak destek ol !!!
error
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial