Home Kriptopara Haber Borsa Haber Bitcoin borsası Coinbase sadece 30 bin dolara ölümcül bir sistem hatasından kurtuldu

Bitcoin borsası Coinbase sadece 30 bin dolara ölümcül bir sistem hatasından kurtuldu

Bitcoin borsası Coinbase sadece 30 bin dolara ölümcül bir sistem hatasından kurtuldu

0

Bitcoin borsası Coinbase sadece 30 bin dolar vererek çok kritik bir hatadan kurtuldu. Peki bu nasıl oldu? Kritik hatadan etkilenen oldu mu? İşte haberimizin detayları.


Bitcoin borsası Coinbase ucuz kurtuldu

 

San Francisco merkezli olan ve dünyanın en prestijli kripto para borsası olarak isim yapmış Coinbase, sistemlerinde bulunan kritik bir hata için, hatayı bulan kişiye 30 bin dolar ödeme yaptı.

Pek çok kurumsal firmanın yaptığı gibi, Coinbase’de kendini denetletmek istedi. Bunun içinde dünyanın en dişli hackerlarının da içerisinde bulunduğu HackerOne internet sitesinde, bir ilan yayımladı.

Daha önceleri bu ilanlar genelde 100-200 dolarlık ufak şeyler oluyordu. Ancak Coinbase yetkilileri bazı şeylerden şüphelenmiş olacaklar ki, büyük çaplı bir hata avlama ilanı yayımladılar.

İlan 12 Şubat’ta yayımlandı. İlana göre Coinbase dört kademeli bir ödül programı belirledi. Coinbase Şirketi, 1. Kademe yani düşük dereceli hatalar için 200 dolar, 2. Kademe yani orta düzey hatalar için 2000 dolar, 3. Kademe yani yüksek dereceli hatalar için 15.000 dolar ve son olarak da 4. Kademe yani kritik seviyedeki hatalar 30.000 dolar ödeme yapacağını duyurdu.

Ödül bu denli dişe dokunur bir şey olunca, Coinbase sisteminde hata bulabilmek için pek çok hacker işe koyuldu.

Henüz ilan verileli 2 gün olmasına rağmen, ismi açıklanmayan bir HackerOne kullanıcısı tarafından, Coinbase’de kritik düzeyde bir hata tespit edildi. Şirket gerekli incelemeleri tamamladıktan sonra ödemeyi yaptı.

Böylelikle Bitcoin borsası Coinbase sadece 30 bin dolara, hem olası milyonlarca dolarlık zararın önüne geçmiş oldu hem de prestijini korumuş oldu.

 

Paylaşarak destek ol !!!
error
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial