Home Altcoin 2019’da BNB’den sonra en çok kazandıran 5 kriptopara

2019’da BNB’den sonra en çok kazandıran 5 kriptopara

2019’da BNB’den sonra en çok kazandıran 5 kriptopara

0

2019 yılında BNB’den sonra en çok kazandıran 5 kriptopara ve ne kadar kazandırdıklarını sizler için araştırdık. Buyrun kısa kripto turumuza.


En Çok Kazandıran 5 Kriptopara

2019 yılında beklenmedik bir yükseliş sergileyip herkesi hayrete sevkeden BNB’nin başarılarını bir çok yazımızda sizlerle paylaştık. Bu yazılara ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli. BNB bu yıl başından itibaren yazının yazıldığı 13 Şubat’a kadar %75 yükseliş sergileyerek bu yılın en çok kazandıran kriptoparası olma ünvanını eline geçirdi.

Litecoin %40

BNB gibi Litecoin de 1 Ocak’tan bu yana ciddi yükseliş yakalayanlardan. 44 günlük bu zaman zarfında LTC getirisi %40’ı buldu. Bu yğkseliş için bir çok etmen sayılabilir. Bunlardan başlıcaları global ödeme uygulaması Spend app’in LTC’yi destekleyerek 40 milyondan fazla mekanda kullanılabilir hale getirmesinin de payı var

İlgili haber için Tıklayın

Buna ilaveten Litecoin’in yaptığı MimbleWimble hamlesini de es geçmeyelim. Sadece bu haber sonrasında bile LTC %10 yükselmişti. Dahası Ocak başlarında duyurduklarına göre Litecoin Lightning Network 100 aktif düğüme ulaştı. Ki yalnızca bu haber bile LTC değerini %11 oranında artırmaya yetmişti.

Tron %27

Tron bu yıl düzgün doğrusal bir şekilde yükselme performansı sergiledi. Tron cehanından gelen en büyük haberler hep Project Atlas merkezli oldu. Atlas konseptine uygun olarak BitTorent satın alınmıştı ve bu yıl beklenen BTT token satışı gerçekleştirildi.

BTT piyasaya sürülmeden bir gün önce Tron %12 yükseliş kaydetti. Günlük işlem hacmi ise bir anda 200 milyon dolardan 400 milyon dolara fırladı.

Maker %12

Maker Ethereum toplam arzının %2’sini elinde bulundurması haberiyle gündemi sarsmıştı. İlgili haberimiz için: Milyonlarca Ethereum tokeni MakerDAO akıllı sözleşmelerinde teminat altında

Bu durum MKR sahiplerine büyük güç kazandırdı ve fiyat önemli ölçüde yükseldi. Bir projenin kendini tanımladığı alan içerisinde başarı kaydetmesi yatırımcılar tarafından anında fark ediliyor ve ödüllendiriliyor. MakerDAO bunun en canlı örneği

EOS %11

EOS cehanından aldığımız son haberler bir dönem Dünya’yı sarsan flappy bird isimli oyunun EOS platformunda yeniden hayata döndüğü şeklindeydi. EOS ve Tron platformları oyunun farklı versiyonlarını bünyelerinde barındırıyorlar. Oyuncular hem bedavaya oyun oynayıp bir yandan da oyun içerisinde kripto para kazanıyorlar.

EOS kısa süre önce bir atağa kalkıştı ve Litecoin’e kaptırdığı koltuğunu geri aldı. Yazı yayına hazırlandığında takipçisi LTC ile arasında 60 milyon dolarlık ufak bir fark vardı. EOS’un, Çin’in aylık olarak yayınladığı en iyi kripto para projeleri sıralamasında en üst sırayı parsellediğini de hatırlatalım.

NEO %7

Ocak ayı başlarında NOE kurucusu Erik Zhang son 6 aylarını verdikleri dBFT algoritmasının neredeyse tamamlandığını duyurdu. Sistem düğümlerden, temsilcilerden ve bir sözcüden oluşuyor. Analistler sistemin aslında tam bir hükümet veya devlet organizasyonuna sahip olduğunu belirtiyorlar.

Buna ilaveten NEO tam bir inovasyon projesi olduğunu günden güne ispat ediyor. NEO ekosistemi içinde tümleşik çalışan tam 8 geliştirici ekibi var. Bunun sonucu olarak da NEO platformundaki merkezsiz uygulama sayısı %3000 arttı. Bu başarı da fiyata yükseliş olarak yansımış oldu.

NOT: Bu yazımızda yalnızca en büyük 25 kripto para baz alınarak yapılmıştır. Daha alt sıralardaki kripto paraların arasında elbette daha çok kazandıran projeler olmuştur. En büyük 25 kripto para arasında en çok kazandıran 6 kripto para yazımızdaki gibidir.

Kaynak

Paylaşarak destek ol !!!
error
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial