Home Bitcoin Mike Novogratz: Bitcoin dijital altın olacak

Mike Novogratz: Bitcoin dijital altın olacak

Mike Novogratz: Bitcoin dijital altın olacak

0
“sportsbet”

Bitcoin dijital altın olacak. Bu görüş bu aralar çok sık dile getirilmeye başlandı. En son Mike Novogratz’ın ağzından duyduğumuz öngörünün gerçekleşmesi durumunda tüm finans sistemi baştan sona değişecek demektir.


Bitcoin dijital altın olacak

Galaxy Digital’in kurucusu ve eski bir Goldman Sachs partneri olan Mike Novogratz Bitcoin’in kirpto evreninde kendi şahsına münhasır sarsılmaz bir yeri olduğu konusunda israrcı olduğunu beyan etti. Bugün Bloomberg TV’ye konuşan Novogratz yine yüreklere su serpecek açıklamalar yaptı.

Bu sektörde bir çok kripto para olduğunu ve sürekli yenilerinin ekleneceğini belirten Novogratz bazı projelerin umutsuzca Bitcoin’den rol çalmaya çalıştığını iddia etti. Bitcoin’ temel varlık gayesi servest saklama aracı olmak. Yani geleneksel dünyamızda altının üstlendiği vazifeyi ondan almak istiyor. Novogratz’a göre Bitcoin dışında hiçbir dijital varlığın değer saklama fonksiyonu olamaz.

“Periyodik tabloda 118 element var. Ama yalnızca 1 tane altın var. Bitcoin ise dijitalleşen dünyanın altını olacak. Doğrudan söylüyorum ki Bitcoin dijital altın olacak. Kendi paranıza hükmedebiliyor olmanızın yoludur Bitcoin. ABD’nin hükmettiği para değil, Çin’in hükümranlığındaki para değil. Değeri hususi olarak bir yere bağlı olmayan yani size ait olan bir para.”

Bitcoin geçtiğimiz Cuma günü yaptığı atakla 3.600 dolar bandına yükselmiş oldu. Novogratz’a göre mevcut değer Bitcoin’in kısa vadeli potansiyelini yansıtmıyor. Orta vadede ise 8.000 dolarlık BTC fiyatının sektörün sürdürülebilirliği için elzem olduğunu ifade eden Novogratz “geri adım atmayacağız” diyerek Bitcoin’e olan inancını yineledi.

Geçtiğimiz yaşanan acı günlere de değinen deneyimli analist 2018 yılının son derece öğretici olduğunu söyledi. Bir varlık kısa vadede haddinden fazla değerlenirse neler yaşanabileceğini hep beraber müşahade edtmiş olduk. Balonun patlaması ne demekmiş hep beraber gördük. Sektörün ihtiyacı olan şey kâr hırsı ile tetiklenen ani yükselişler değil organik büyüme de diyebileceğimiz sürdürülebilir büyüme modelleri.

Deneyimli analist son olarak sektörün kurumsal yatırımcının kendini güvende hissedebileceği teknik çerçevenin oturtulmaya başlandığından bahsetti. Dünya’nın en büyük borsası olan New York Hisse Senedi Borsası’nın da sahibi olan ICE önemli bir adım atarak kripto muhafaza işine girdi. Bu alanda bir gelecek görmese bu hamleyi yapmazdı. Bakkt adındaki alt kuruluşları vasıtasıyla kurumsal yatırımcılara ve büyük fon yöneticilerine güvenli liman hizmeti sunmayı amaçlıyorlar.

Bir diğer önemli adım ise Fidelity’den geldi. Dijital varlık sektörüne adım atan bu iki devin sırada bekleyen milyarlarca dolarlık fonlara kripto dünyasının kapılarını açması bekleniyor.

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0