Home Bitcoin Top 3 kripto: Bitcoin, Ethereum ve Ripple analizi

Top 3 kripto: Bitcoin, Ethereum ve Ripple analizi

Top 3 kripto: Bitcoin, Ethereum ve Ripple analizi

0
“sportsbet”
Bitcoin, Ethereum ve Ripple’da destek seviyeleri düşüyor. Fiyatların sıcak bir haftanın ardından konsolide olmasından sonra Bitcoin en iyi pozisyonda gözüküyor yada görece en az kötü durumda.

Bitcoin, Ethereum ve Ripple

Kripto para piyasaların geçen hafta yaşanan Litecoin etkisi yavaş yavaş etkisini yitiriyor. Grafiklerde kırmızı mumlar ağırlık kazanmaya başladı. CoinMarketCap verilerine göre top 10’da sadece EOS fiyatlarında artış gözleniyor. Diğer kripto paraların fiyatlarında ise azalma söz konusu.

Bu haberimizde FXStreet’ten Yohay Elam’ın Bitcoin, Ethereum ve Ripple analizlerine yer veriyoruz.

Fiyatların sıcak bir haftanın ardından konsolide olmasından sonra Bitcoin en iyi pozisyonda gözüküyor yada görece en az kötü durumda.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin 3,580 dolar seviyesinde destek bulmuşa benziyor. Bu seviyede yoğun bir kümeleşme gözleniyor. Bu yoğunlaşma 15 dakikalık Bollinger bandı, yüzde 38,2’lik Fib değerleri, seçilmiş günlük, saatlik ve dakikalık hareketli ortalama (SMA) değerlerinden yorumlanmaktadır.

BTC için direnç seviyesi ise 3,634 dolar seviyesinde gözleniyor. Haftalık yüzde 23,6 ve günlük  yüzde 61,8 Fib değerlerinin kesiştiği belirtiliyor.

Elam, Bitcoin’in geniş bir band seviyesinde dalgalanabileceğini vurguluyor. Bu band 3,910 ile 3,355 dolar arasındadır.

Aşağıdaki grafikte Bitcoin, Ethereum ve Ripple için destek ve direnç seviyelerini belirten bir tablo grafik verilmektedir.

Ethereum (ETH)

Geçen hafta oransal olarak en çok fiyat artışını üç büyüklerden Ethereum yaşamıştı. Ethereum 124,57 dolar seviyesinde güçlü bir dirençle karşılaştı. 1 günlük Pivot Point (PP) değerleri ile Bollinger bandı (BB) değerleri birbirlerine yakınsıyor. ETH’nin bir sonraki direnç seviyesi ise çok yakın bir değerde, 125,92 dolarda oluşuyor.

Destek seviyesi ise 118,41 dolarda oluşuyor. Bu değerde ise 1 günlük SMA değerleri ile yüzde 23,6 Fib değerleri yakınsıyor.

Ripple (XRP)

Ripple 0,3060 ve sonrasında 0,3091 dolar seviyesinde çok güçlü iki direnç seviyesi ile karşılaşıyor. İkinci direnç seviyesinde 1 günlük PP ve haftalık yüzde 38,2 Fib değerleri yakınsıyor.

XRP için 0,3 dolar seviyesinde ise zayıf bir destek oluşuyor. Bu seviyede ise SMA ve Fib değerleri yakınsıyor. Düşüş hedefi ise 0,2840 dolar.

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0