Home Kriptopara Haber Square Lightning Network, Bitcoin ETF ve Bakkt’tan daha büyük etki yapabilir

Square Lightning Network, Bitcoin ETF ve Bakkt’tan daha büyük etki yapabilir

Square Lightning Network, Bitcoin ETF ve Bakkt’tan daha büyük etki yapabilir

0
“sportsbet”

Square’in Lightning Network kullanacak olması, Bitcoin ETF ve Bakkt’tan daha büyük etki yapabileceği iddia edildi. İddianın temel gerekçesi ile bu hamlenin sektörün ihtiyacı olan şeyi, yani toplumsal kabulü getirebilecek olması.


Bitcoin ETF ve Bakkt’tan Daha Büyük Hamle

Birçok uzmanın Bitcoin’in Dünya’ya katabilecekleri hakkında iddialı sözler etmelerine karşılık bu teknolojinin toplumlar ve kurumlar tarafından göz ardı edildiğini görüyoruz. Bitcoin tabana inemedi. Teknoloji meraklılarına hitap eden, gerçeklikten uzak maceracı bir girişim olarak görülüyor.

Şimdiye kadar görüntü bu şekildeydi. Bundan sonrası biraz farklı olabilir. Çünkü artık Bitcoin’in toplumsal kullanımı yönünde büyük adımlara atılmaya başlandı. Bunlardan biri de Twitter’ın da sahibi olan Jack Dorsey tarafından Square uygulaması aracılığı ile yapıldı. Square’in başta ABD olmak üzere bir çok ülkede en çok indirilen uygulamalardan biri olduğunu belirtelim.

Son 2 haftadır Jack Dorsey kripto para camiası için abidevi hamleler yapmaya başladı. Jack Dorsey’in Şubat ayı başından bu yana yaptığı söylemleri iki kelime ile tanımlasak herhalde Bitcoin misyonerliği dememiz gerekirdi.

İlgili: Tippin sayesinde Twitter kullanıcıları Bitcoin alıp gönderebilecek

Jack Dorsey devamında Stephan Lierva’nın podcastine katılarak sahibi olduğu Square’in Lightning Network kullanacağını açıkladı. Bunun bir hitmal değil sadece zaman meselesi olduğunu da sözlerine ekledi. Bitcoin’i spekülatif bir hareket olarak görmediğini, aksine gelecek vadeden bir para olarak gördüğünü belirtti.

Lightning Network Hamlesinin Anlamı

Twitter’da RhythmTrader olarak tanınan Alec Ziupsyns Square’in Lightning Network hamlesinin Bitcoin ETF ve Bakkt’tan daha büyük etki yaratacağına inandığını belirtti. Bu açıklama yatırımcıları hazırlıksız yakaladı diyebiliriz. Hele ki insanların Bitcoin ETF’den umut kesip de 12 aydan fazla süren ayı piyasasını durduracak hamlenin Bakkt’tan geleceğine inanmaya başladıkları bir dönemde.

https://twitter.com/AlecZiupsnys/status/1094997666365403136

“Jack Dorsey diyor ki Square’in Cash uygulamasına Lightning Network geliyormuş. Ve sadece bir zamanlama meselesiymiş.

Bu hamle Bitcoin ETF ve Bakkt’tan daha büyük bir etki yapacaktır.

Bitcoin ağının 2009’da hayata geçirilmesi küresel bir depremdi. Şimdi tsunami zamanı”

Square’in bu hamlesi gerçekten beklenmedik bir anda gelen devasa bir dalga etkisi yaratabilir. Çünkü Square iyi bir ekiple hayata geçirilmiş ve iyi bir teknolojisi olan son derece saygın bir uygulama. Bu girşim Bitcoin’in bilinirliğini artırmakla kalmayacak aynı zamanda daha saygın bir konuma yükseltecek.

Kripto para sektöründe hangi uzmanla konuşursanız konuşun size aynı şeyi söyleyecektir. Bu sektörün en büyük ve temel problemi toplumsal kabul, yani kullanımın yaygınlaşması sorunu. Bu konuda Silikon Vadisinin yapacabileceği çok şey var. Ama henüz harekete geçmiş değiller. Bitcoin eğer geleceğin dünyasını şekillendirecek fikirlerin girişime dönüştüğü Silikon vadisinde kabul görmeye başlarsa insanlar da bu akımı takip edecektir. Square eliyle ilk adım atılmış oldu. Darısı diğer firmaların başına.

Lightning Network hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0