Home Bitcoin Ric Edelman: Bitcoin ETF neredeyse garanti!

Ric Edelman: Bitcoin ETF neredeyse garanti!

Ric Edelman: Bitcoin ETF neredeyse garanti!

0
“sportsbet”

Kripto para piyasasının uzun zamandır büyük umutlarla beklediği Bitcoin ETF neredeyse garanti mi? Piyasayı bu kadar süre bekleten Bitcoin ETF’nin kaçınılmaz olduğunu söyleyen Ric Edelman göürşlerini hangi gerekçelere dayandırıyor?


 Bitcoin ETF neredeyse garanti mi?

Bu sorunun cevabını Edelman Financial Engines kurucusu Ric Edelman şöyle veriyor “ Evet Bitcoin ETF neredeyse garanti. Ancak bunun ne zaman gerçekleşeceğini bilmiyoruz”

Ric Edelman pazartesi CNBC’de bir programa katıldı ve bu konudaki soruları yanıtladı. Konuşmasının bir bölümünde şunları söylüyor Edelman

“ SEC’in sektörün yasallığı konusunda bazı endişeleri var ve bunları gidermesi gerekiyor, ben bu endişeleri gidereceklerinden eminim. Eninde sonunda mutlaka bir Bitcoin ETF göreceğiz ve işte o aşamada herkesin sektöre dahil olmasını çok rahatlıkla önereceğim”

SEC’in kripto para piyasası hakkında ve ne şekilde bir düzenleme yapılacağı konusunda endişeleri uzun süredir var. Bu endişelerden birincisi Bitcoin ticaretinin diğer finans piyasalarında olan bir koruma güvenlik zincirine sahip olmayışı. İkincisi SEC ‘in fiyat manipülasyonu  konusunda çok az kontrolünün olması ve bunun sonucu pek çok denizaşırı platformlarda yönetimi sağlayamaması.

Edelman’a göre önde gelen finans kurumlarının bir çözüm bulma konusunda ilgisi ve yatırımı eninde sonunda ETF’nin kabul edileceğinin bir göstergesi.

“ Bu alanda çok ciddi oyuncular var. Koruma sorunu ile igili Fidelity’den önemli bir açıklama geldi. Kingdom Trust firması var ve daha birçok koruma firmaları var ve onlar bu konuda ciddi oyuncular. Çok kısa sürede VanEck ve Bitwise’ın SEC’in endişelerini gidereceğinden emininim.”

Bakınız:2019’da Bitcoin ETF’leri onay alacak

ETFTrends.com ‘un editörü Tom Lydon, Bitcoin ETF gibi bir ürüne çok büyük bir talebin olduğunu söylüyor.

“ Bu konuda bastırılmış bir talep var. Danışmanlarla sürekli görüşüyoruz. %74’ü müşterilerinin Bitcoin’e olan ilgisinden bahsediyor. Ve ETF onayı alınır alınmaz adım atacaklar çünkü para başka yerlere gidecek ”

Cboe, daha önce hükümet kapatma nedeniyle geri çektiği SolidX ve VanEck’in bitcoin ETF  başvurularını Ocak sonunda yeniden yaptı.

SEC her ne kadar koruma ve fiyat manipülasyonu konularında endişelere sahip olsa da, görünen o ki eninde sonunda bu endişelerini giderecek çözümlerle karşılaşacak ve yoğun taleplere olumlu yanıt verecek.

Bakınız: Bitcoin ETF ve Bakkt borsasına gerçekten ihtiyacımız var mı?

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0