Home Bitcoin Mati Greenspan: Bitcoin ayılarını evcilleştirmek için daha fazla gayret göstermeliyiz

Mati Greenspan: Bitcoin ayılarını evcilleştirmek için daha fazla gayret göstermeliyiz

Mati Greenspan: Bitcoin ayılarını evcilleştirmek için daha fazla gayret göstermeliyiz

0
“sportsbet”

Kripto piyasası tekrar dalışa geçti. Mati Greenspan, Bitcoin ayılarını evcilleştirmek için daha fazla gayret göstermek gerektiğini belirtti. 


Mati Greenspan: Bitcoin ayılarını evcilleştirmek zorundayız

Bitcoin $3,600 altına düştü ve fiyat kayması an itibariyle devam ediyor. BTC/USD paritesi Pazartesiden beri %0.6 düşerek $3,575’te el değiştiriyor. Bitcoin ve kripto paraların en çok çektiği durum küçük karlar peşinde koşan yatırımcılar. Ancak $3,540-$3,500 seviyleri arasında BTC fiyatı tekrar yukarıya doğru ivme yapabilir.

Bakınız: Yeni Bitcoin ETF başvurusu vadeli işlemlere odaklanıyor

Bu arada, eToro’dan Matti Greenspan kripto piyasasının henüz düzlüğe çıkmadığı konusunda uyarıyor. Uzmana göre, ayıları evcilleştirmek için fiyatın daha etkili şekilde yukarıya taşımamız gerekiyor.

“Ayı piyasasının kesin olarak bittiğini söyleyebilmek için, Bitcoin fiyatının hem kritik hem de psikolojik seviye olan $5,000’ı aşması lazım. Henüz teknik göstergeler düşüş gösteriyor ve temeller büyümeye devam ediyor. 

Kripto borsaları arasında işlem hacmi Cuma günü yeni bir seviyeye ulaşarak $25 milyara ulaştı. Çıkış olmadan önce işlem hacmi $15’dı.

Bitcoin’nin teknik görüntüsü

Uzun dönem bakış açısından, BTC/USD paritesi DMA50 tarafından $3,650 seviyesinde etkili şekilde desteklenmektedir. Bu arada, nihai pivot noktası 4.000 doların üstündeki bir mumun üzerinde yer alıyor ve DMA100 tarafından korunuyor. BTC / USD paritesi, 5 Eylül 2018’den bu yana DMA100’ün üzerinde işlem görmemiştir.

Bakınız: Charlie Shrem: Nükleer savaş çıksa bile Bitcoin ayakta kalır

Aşağı yönde, 3.500 doların altına fiyatın düşmesi durumda, fiyatların toparlanmasının bittiğini söyleyebiliriz. Bu durumda bir sonraki destek seviyesine kadar hatta 3,400 doların altına bile düşebilir.

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0