Home Ethereum Ethereum Dapps (blockchain tabanlı uygulama) sayısı şişirme mi?

Ethereum Dapps (blockchain tabanlı uygulama) sayısı şişirme mi?

Ethereum Dapps (blockchain tabanlı uygulama) sayısı şişirme mi?

0
“sportsbet”
Dapps, blockchain tabanlı bilgisayar ve mobil uygulamalardır. Ethereum Dapps sayısı abartılı mı? Ethereum bu sektörde sayısal olarak en fazla uygulamaya sahip kripto para projesi. Bu gerçekten doğru mu?

Ethereum Dapps’leri abartılıyor.

Kripto paralar gerçek dünyada bir ihtiyaca cevap veriyor mu? Bu soru bu piyasalarda sıklıkla karşılaştığımız bir sorudur. Özellikle Bitcoin ve diğer kripto paraların gelecek vaat etmediği tezini savunanların dillendirdiği bir sorudur.

Ancak kripto paralar ve arkasındaki blockchain teknolojisi günlük hayatta birçok ihtiyaca cevap veriyor. Örneği Ripple ve Stellar rekabetçi bir uluslararası ödemeler imkanı sağlıyor. Konu ile alakalı haberimize tıklayabilirsiniz.

Blockchain teknolojisi ayrıca internet güvenliğini arttıracak bir özelliğe sahip. Merkezi bir server’la çalışan site, merkezi server’ın çökmesi ile devre dışı kalabilir. Ancak blockchain zincirindeki bir bloğun devre dışı kalması sistemi etkilemiyor.

Kripto para projelerinin diğer önemli bir katkısı ise Dapps uygulamaları. Bu sektör oyun, eğlence, iddia, borsa, yatırım ve pazarlama gibi birçok alanda karşımıza çıkabiliyor. Bu sektöre giren yeni aktörlerden birisi de Ripple. İlgili haberimiz için tıklayabilirsiniz.

Bu sektöre yeni giren Tron ise yeni girmesine rağmen bu sektörde çok iddialı. İlgili haberimiz için lütfen tıklayınız.

Bu sektörde sayısal üstünlüğe sahip olan proje ise Ethereum. Ethereum 1376 adet uygulama sayısı ile lider konumunda. Tron, 145 adet uygulamaya, EOS ise 317 adet uygulama sayısına sahip.

Ancak Dapps Radar’da bugün yaptığımız incelemede Ethereum’un ancak 75 uygulamasının 10’un üzerinde aktif kullanıcısı var.  Ethereum’un 1165 adet dapps’inin ise sıfır kullanıcısı gözüküyor. Aşağıdaki resimde Ethereum Dapps kullanıcısı sayıları verilmektedir.

Son günlerde Ethereum fiyatlarında bir artış gözlemleniyor. Hatta Ripple’ı tahtından etti bile. Ancak aynı başarıyı Dapps’te göstermiyor.

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0