1xbit_headerbanner_koinmedya
Home Altcoin Alım fırsatı: Maker çift dip formasyonu oluşturdu
koinmedya_brave

Alım fırsatı: Maker çift dip formasyonu oluşturdu

Alım fırsatı: Maker çift dip formasyonu oluşturdu
0
fairspin_koinmedya

Populer altcoin Maker, ayın başından beri %30 değer kazandı. Grafiğe baktığımızda, Maker çift dip formasyonu oluşturduğuna tanık oluyoruz.


Cuma günü piyasalar Litecoin’in %30 artışı ve akabinde Bitcoin ETF haberleri sonrasında artış kaydedince, kripto yatırımcılarının eline yüzüne tekrar kan geldi. Bitcoin tekrar üst seviyeleri zorlarken özellikle Binance Coin ve Tomo Chain x2 artışlar kaydetti.

Bakınız: Maker Coin (MKR) Nedir? Maker Coin Kapsamlı Analizi, Maker Coin’e Yatırım Yapılır mı?

Sırada patlama yapmak üzere olan bir başka altcoin ise Maker (MKR). Grafiğe baktığımızda Eylül ve Aralık ayında Maker çift dip formasyonu oluşturuduğuna tanık oluyoruz. 1 Şubattan itibaren $360’dan %31 artış sergileyerek $500 ‘a çıktı.

Çift dip formasyonları bir varlığın dip yaptığı seviyelerde oluşur. Grafiğe bakınca ‘W’ harfine benzer. İlk dipte işlem hacimleri oldukça yüksek seviyededir. Bu dip seviyeden gelen talep patlaması sonucu varlığın değerinde artış gözlenir. Ancak fiyat artarken varlığın işlem hacminde daralma meydana gelir.

Bakınız: Maker- Dash ve Zcash Neden Gündeminizde Olmalı?

İkinci dip seviyenin itibaren hacim fiyat ile birlikte tekrar yükselmeye başlar. Yukarıdaki grafikten de anlayacağınız üzere, ikinci dip birinci dip seviyesinin  biraz üstünde oluşur.

Bakınız: Ünlü CEO’dan övgü: Ethereum, Augur ve MakerDAO bizim için kutsal üçlüdür

Çift dip formasyonunda ikinci dip formasyonları, birinci dip formasyonlarına nazaran genellikle sert fiyat hareketleri sergilemez. İkinci dip formasyonlarında birinci dip formasyonundaki direnç seviyesi genellikle geçilmektedir.

Maker, şu an yükseliş işaretini çakıyor. Kripto para piyasasında $480.1 milyon ile kendine 16. sırada yer bulan bu kripto paraya dikkat etmekte yarar var.

NOT: Yatırımlarınızı kendi kararınız neticesinde veriniz.

 

koinmedya_brave
0
0
0