Home Altcoin XRP teknik analiz – Ayılar geri mi dönüyor

XRP teknik analiz – Ayılar geri mi dönüyor

XRP teknik analiz – Ayılar geri mi dönüyor

0
“sportsbet”

Güncel XRP teknik analiz makalemizle sizlerleyiz. Cuma günü başlayan ve sürpriz sayılabilecek boğa koşusunun ardından, piyasalar tekrardan durgunlaştı. Ayılar geri mi dönüyor?


XRP teknik analiz – Ayılar kış uykusundan uyanıyor mu?

 

Cuma günü gerçekleşen sürpriz boğa koşusunun ardından, piyasalar tekrardan düşük volatiliteli günlerine geri dönmüş gibi gözüküyor. Kripto para piyasalarında yaşanan durgunluğun yanı sıra, aşağı yönlü de kırılmalar göze çarpıyor.

Uzmanların bir kısmı yaşanan bu hareketi bir sonraki sıçrayış için konsolidasyon hareketi olarak tanımlarken, bir kısmı da, kripto para ayılarının geri döndüğü şeklinde yorumladı.

Hadi XRP teknik analiz incelememize geçelim.

XRP günlük grafik

XRP teknik analiz

Ripple XRP saatlik grafiği incelediğimizde, 0.30 dolar bandını hemen üstünde sağlam bir destek bloğunun oluştuğunu görüyoruz.

Bollinger bandlarına baktığımızda ise, XRP pazarının her iki fiyat hareketine de gebe olacak şekilde yanal hareket gösterdiğini görüyoruz. Yani Bollinger bandları bize pek de bir şey söyleyemiyor.

Chaikin para akışı göstergesine baktığımızda ise, piyasaya giren sermayenin piyasadan çıkan sermayeden daha fazla olduğunu görüyoruz. Bu da bizler için iyiye işaret.

XRP aylık grafik

XRP teknik analiz

XRP fiyatlarını aylık grafikte incelediğimizde, piyasada ki ayı baskınlığını açıkça görüyoruz.

XRP- USD paritesindeki bu paralel hareketliliğin değişmemesi halinde, XRP için uzun vadeli desteğin 0.25 dolar seviyelerine kadar inebileceğini çok net söyleyebiliriz.

Sonuç:

Teknik göstergelerin çoğu bize, ayıların geri döndüğünü söylemektedir. Ancak sizlerin de bildiği gibi, kripto para piyasası çoğu zaman tahminleri boşa çıkarmasıyla ünlüdür 😊

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0