Home Altcoin Ripple XRP ile spam mail saldırılarını önleyebilir!

Ripple XRP ile spam mail saldırılarını önleyebilir!

Ripple XRP ile spam mail saldırılarını önleyebilir!

0
“sportsbet”

Ripple XRP ile spam mail saldırılarını önleyebilir mi? Bu ilginç fikrin sahibi bir Reddit kullanıcısı. Ripple XRP ile spam saldırılarının önüne nasıl geçecek?

Ripple XRP ile spam mail saldırılarını önleyebilir mi?

Ölmeden önce, Stephen Hawking “hepimiz internet ile birbirimize bağlıyız, tıpkı dev bir beyindeki nöronlar gibi” demişti. Evet bu doğru, öyleyiz. İnternet, bu devasa nöron benzeri ağı kullanan herkes üzerinde doğrudan bir etkiye sahip oldu. Verimliliği artırdı ve yaşamlarımızı daha kullanışlı hale getirdi.

Technopedia, interneti “çeşitli medya türleri aracılığıyla veri aktarımında TCP / IP kullanan küresel bir ağ sistemi” olarak tanımlamaktadır. Blockchain gibi, internet de tamamen merkezsiz ve uçtan uca (P2P) bir iletişim ağıdır. ”

Yaptığımız her şeyin temelini oluşturan bu iletişimdir. İletişim türleri hız unsuruna sahip olmalı ve bunu farklı uygulamalarla sağlıyor. İnternetin daha önceki uygulamalarından biri de e-postaydı. E-posta, kullanıcıların dünya çapında bilgi alışverişi yapmalarına olanak tanıyor.

Fakat birçok kişi ücretsiz olan bu uygulamayı kötüye kullanmaya devam ediyor. İnsanların e-posta adreslerini izinsiz alıyor ve gelen e-posta kutularını çöplüğe çeviriyorlar.

İnsanların gelen kutusunu temizleyerek vakit kaybetmesine neden oluyor ve dahası e-posta kullanıcılarını virüslere ve potansiyel saldırılara maruz bırakıyorlar.

İşte Redditor’dan ilginç bir çözüm

Ripple XRP ile spam göndericilerinin işlerini zorlaştırmaya yönelik bir takım önlemler geliştirebilir. Ripple XRP ile spam mailleri engelleyebilir. Bu fikir bir Redditor’a ait. (bknz: Analistlerden 2019 Ripple (XRP) tahminleri ve tüyoları)

XRP spam maillerle nasıl mücadele edecek?

Reddit kullanıcısına göre Ripple XRP’yi entegre ederek gelen kutusundaki spam’leri önleyebilir. Redditor, XRP’nin spamları kontrol altına alabilecek ücretli e-postalar için mükemmel olduğunu belirtiyor.

Her bir e-posta gönderiminde ücret gerektirecek cesur bir adım atılmasını öneriyor. Ayrıca bu adım, KYC (know your customer) onaylı e-postaya bağlı XRP cüzdanı, 20 XRP ile destekleneceği için potansiyel bir spammerın açabileceği hesap sayısını sınırlayacaktır. (bknz: Ripple önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı)

KYC’nin, “e-posta hesabının reklam değerini artıracağını ve insanların hayalet e-posta hesapları olarak adlandırdığı hesaplar oluşturmalarını engelleyeceğini söylüyor.

“Aklımda bir süredir bu fikir vardı ve ortaya çıkarmak istedim. Bana göre, bir kripto cüzdanının barındırılacağı en iyi yerlerden biri e-posta hesabıdır.”

XRP, spamleri kontrol etmek için e-postalar ücretlendirilebilir. E-posta başına belli bir ücret konulması insanları en azından önemsiz mesajlar göndermekten caydırabilir. Ayrıca, her bir cüzdanın 20 XRP ile desteklenmesi gerektiğinden, birden fazla e-posta hesabı oluşturmak spammer’lar için maliyetli olacaktır.”

Ayrıca bunu gerçekleştirmek için aşamalar halinde uygulama yapılmasını öneriyor. İlk başta Ripple kendi içinde uygular bu sistemi ve ilk test aşaması sonuç gösterirse Ripple diğer e-posta sağlayıcılarıyla pazarlık yapabilir. Kabul edildikten sonra kullanıcılar, Ripple cüzdanlarında hesaplar oluşturabilir. e-postalarını bir XRP cüzdanına yerleştirebilir ve reklamverenlerden belirlenen oranlarda ücretli e-postalar alabilir. Ayrıca bir XRP cüzdanıymış gibi, ödemeleri de aynı e-postayı kullanarak yapabilirler.

(bknz: Ripple (XRP) fiyat analizi: Teknik göstergeler ne söylüyor?)

Kaynak

Ayrıca bknz:

Bitcoin yükseldi fakat uzmanlar hala 3000 dolarda ısrarcı

2 uzman Litecoin fiyatının 50 dolara çıkacağını iddia ediyor

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0