Home Altcoin Litecoin grafiğinde negatif uyumsuzluk meydana geliyor

Litecoin grafiğinde negatif uyumsuzluk meydana geliyor

Litecoin grafiğinde negatif uyumsuzluk meydana geliyor

0
“sportsbet”

Litecoin geçtiğimiz hafta çok yüksek fiyat artışıyla kapattı. Piyasadaki toparlanmanın ardında yatan sebepleri araştırıldığında bazıları Litecoin fiyatındaki artışın kripto piyasasını tetiklediği görüşünü savundu. Ancak, her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi Litecoin’in artışı da durdu ve an itibariyle Litecoin grafiğinde negatif uyumsuzluk meydana gelmeye başladı.


Litecoin grafiğinde negatif uyumsuzluk oluşuyor

Litecoin, geçtimiz günlerdeki fiyat artışından elde etmiş kazanımlarını bugün itibariyle vermeye başladı. Özellikle dün edindiği kazanımları bugün kaybetti.

Bakınız: Litecoin mi Bitcoin Cash mi? En uygun işlem seçeneğini hangisi sunuyor?

Özellikle ilk sıralardaki kripto paralar daha yüksek seviyeler oluşturamazken, Litecoin Ocak ayındaki yüksek seviyesini geçerek daha yüksek seviye oluşturdu.

Bakınız: Litecoin’deki yüzde 30 dalgalanma piyasaya 10 milyar Dolar kazandırdı

LTC haberin yazım anı itibariyle $43  seviyesi üzerinden işlem görüyor. Litecoin fiyatı geri çekilirken $41.30 seviyesi destek görevi görmesi bekleniyor.

Bugünkü düşüş, fiyat ve RSI arasında negatif uyummsuzluk oluşturdu. Grafiğe bakarsanız LTC fiyatı tırmanırken RSI düşmeye başlamıştır. Bu duruma düşüş sapması veya negatif uyumsuzluk adı verilmektedir. Bir bakıma fiyatlar ile indikatörlerin uyumlu çalışmaması demektir.

Bakınız: 2019 Litecoin fiyat tahmini

RSI indikatörüne baktığımızda, LTC fiyatları artarken RSI kademeli olarak düştüğüne tanık oluyoruz. Bu durum ile karşılaşan KoinMedya takipcilerin çıkaracağı ders şudur:

-Ey yatırımcı arkadaş, fiyatların artıyor görüntüsü seni aldatmasın, gördüğüne hemen inanma, ben indikatör düşüyorum ama fiyatlar artışta. Tuzağa yakalanabilirsin dikkat et fiyatların yükselişi sahte olabilir sana kumpas kuruluyor olabilir, titre ve özüne dön!!!

grafik

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0