Anasayfa Kripto para Haber Medya Haber Toplumsal kabul yayılıyor: H&M Distributors Bitcoin kabul etmeye başladı
koinmedya_brave

Toplumsal kabul yayılıyor: H&M Distributors Bitcoin kabul etmeye başladı

Toplumsal kabul yayılıyor: H&M Distributors Bitcoin kabul etmeye başladı
0

H&M Distributors Bitcoin kabul etmeye başladıklarını açıkladı. Bitcoin’in toplumsal kabul dalgası ne kadar çok sektöre yayılırsa o kadar iyi.


H&M Distributors Bitcoin Kabul Ediyor

Tüm kripto sektörünün hasretle arzuladığı bir şey varsa o da kripto paraların sosyal hayata entegrasyonu. Kripto paralar ne kadar çok kullanılırsa farkındalık o kadar artar. Ancak işte o zaman kripto paralar varlık amacına kavuşmuş olur.

Şüphesiz bu süreç hızlı olmuyor. Yavaş ama sağlam adımlarla ilerleyen toplumsal kabul dalgasında sevindirici bir haber daha geldi. Amerikan H&M Distributors Bitcoin kabul edeceklerini açıkladılar.

H&M deyince aklınıza İsveç giyim firması Hennes & Mauritz AB gelmesin. H&M Distribütörleri bunun yerine lamba tutucular, yedek balastlar ve uygun maliyetli aydınlatma çözümleriyle ilgileniyor.

İsveçli H&M firmasının böyle bir adım atması şüphesiz sektörde çok daha büyük ses getirirdi ama başka bir firmanın da bu konuda adım atması son derece olumlu.

İlgili: Almanya’da Bitcoin kabulü hızla yayılıyor

H&M Distributors alışveriş prosedürünü kolaylaştırmak için e-ticaret platformu Champion’u kullanacak. Şunu da ifade etmek gerekir ki firmanın kabul ettiği tek kripto para Bitcoin değil. Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Dash, Bitcoin Diamond firmanın kabul ettiği coinlerden yalnızca birkaçı.

Bitcoinist‘in de belirttiği gibi,  herhangi birinin H&M Distributors seçeneği dışında lamba tutucusunu Bitcoin Diamond ile satın alması pek mümkün değil.

Cesur bir karar alarak ödeme seçenekleri arasına kripto paraları eklemek, Bitcoin ve arkadaşlarına uygulanan global mali bariyerleri kırma adına atılmış önemli bir adım. Umarız benzer adımlar başka firmalar tarafından da atılır.

H&M Distributors kurucusu ve CEO’su Herb Needham şunları ifade ediyor:

“20 yıldır bu işin içindeyiz ve aydınlatma sektöründe artık uzmanlaştığımızı iddia edebiliriz. Ödemeler noktasında kripto paraları kabul etmek, daha önce uluslararası olarak satış yapmayı zorlaştıran engellerin çoğunu kaldırarak bu uzmanlığımızı daha fazla müşteri ile paylaşmamızı sağlar. Seçtiğimiz yöntem kripto ödemelerini hemen ABD Doları cinsinden bir eşdeğerine dönüştürmemize olanak sağlayan çözüm sistemi idi.”

İlgili: Bitcoin Cash artık 900’den fazla işletmede kabul ediliyor

Kriptoparalar hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

koinmedya_brave
Etiketler:
X