Home Bitcoin Bitcoin ve kripto para piyasalarında yaşanan olağan üstü bir hafta

Bitcoin ve kripto para piyasalarında yaşanan olağan üstü bir hafta

Bitcoin ve kripto para piyasalarında yaşanan olağan üstü bir hafta

0
“sportsbet”
Bitcoin ve kripto para piyasalarında olağanüstü bir hareketlilik var. Bu haberimizde bu hafta yaşanan gelişmeleri kısaca siz okurlarımızla paylaşıyoruz.

Bitcoin ve kripto para piyasalarında aksiyon zamanı

Facebook sessiz sedasız blockchain piyasasından ilk alımını gerçekleştirdi. Londra Universitesi’den bir grup araştırmacıların kurduğu Chainsapace’ın takımındaki kişiler Facebook’un blockchain takımına katıldı.

Kraken, geçtiğimiz Pazartesi günü Londra merkezli kripto para platformu Crypto Facilities’i satın aldığını duyurdu. Crypto Facilities, Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin ve BCH vadelilerini listeleyen ilk firmalardandır. Kraken şimdi müşterilerine bu 6 kripto para vadeli hizmeti ve OTC (tezgâh üstü işlemler) hizmeti sunmaktadır.

SEC komisyonundan yani içerden olumlu bilgiler piyasaya sızdı. Komisyon üyesi Robert J. Jackson, bir röportajda Bitcoin ETF’lerinin eninde sonunda kabul edileceğini duyurdu.

Abra kripto para platformu Ripple, Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto paralar üzerinden hisse senedi piyasalarına ve 155 ülkeye ulaşım sağlayabileceğini duyurdu. İlgili haberimiz için tıklayınız.

Ripple, Ortadoğu açılımları devam ediyor. BEA Borsası ve Unimoni Ripple Net üzerinden havale işlemlerine başladı. Lütfen tıklayınız.

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey’den Bitcoin’e destek geldi. Dorsey, Bitcoin’in Lightning Network Trust Chain’ine katıldığını duyurdu.

Diğer önemli gelişme ise bugün yaşandı. Ethereum, Ripple’a kaptırdığı ikincilik tahtını sabah saatlerinde geri almayı başardı. Yazının kaleme alındığı saatlerde Ethereum toplam piyasa değeri 12,68 milyar dolar. Ripple’ın ise 12,533 milyar dolar.

Tron Dapps (blockchain tabanlı uygulamalar) endüstrisinde popüler uygulamalar sıralamasında ilk üç sırayı elde etti. Lütfen tıklayınız.

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0