Home Kriptopara Haber Jeff Sprecher: Bitcoin borsası Bakkt’a kurumsal ilgi gittikçe artıyor

Jeff Sprecher: Bitcoin borsası Bakkt’a kurumsal ilgi gittikçe artıyor

Jeff Sprecher: Bitcoin borsası Bakkt’a kurumsal ilgi gittikçe artıyor

0
“sportsbet”

Jeff Sprecher: Bitcoin borsası Bakkt’a kurumsal ilgi gittikçe artıyor. Her ne kadar Bakkt Bitcoin ETF işlemleri birkaç kez ertelenmiş olsa da, kripto para dünyası, piyasayı harekete geçirecek dinamiklerin temelinde Bakkt’ın olacağını düşünüyor. Detaylara geçelim


Bitcoin borsası Bakkt’a olan ilgi artıyor

 

Bakkt birkaç kez ertelenmiş olsa da yakın zamanda gerçekleşecek lansman için hazırlanıyor. Ayrıca hareket kabiliyetlerini arttırmak ve daha hızlı olabilmek için, işe alım kampanyası başlatarak sekiz yeni pozisyon açıkladılar.

Kripto dünyası hala Bakkt’ı bir altın bilezik olarak görüyor.

New York Menkul Kıymetler Borsası Başkanı Jeffrey C. Sprecher, Bakkt lansmanını ele alıp önemli açıklamalarda bulundu.

Jeff Sprecher:

”Kripto paraların yükselişini öngördük ve 2018 yılında girişimlerimize başladık. Sonuç olarak NYSE’nin ana şirketlerinden olan Kıtalar Arası Değişim Borsasını (ICE) kurduk. Bir diğer deyişle Bakkt’ı. Aslında Baktı ağustos 2018’de piyasaya sürecektik ancak aksaklıklar yüzünden bunu bir türlü gerçekleştiremedik.

Bakkt çeşitli gecikmelerle karşı karşıya kaldı ve ayrıca düşüş piyasası işlerimizin biraz yavaşlamasına neden oldu. Bizler için bir diğer engel ise, Amerika Hükümetinin üzerine düşen görevi tam manasıyla yapmamasıdır. Bundan kastımız, SEC’den hala elde tutulur bir düzenleme çıkmamasıdır.

Her ne olursa olsun bizler yolumuza devam ediyoruz. Hala lansmanımızı yapamamamıza rağmen kurumsal düzeyde çok güçlü ortaklarımız var. Microsoft, Starbucks ve Boston Consultancy Group (BCG) bunlardan sadece bazılarıdır.

Piyasaya çok devasa bir yapılanmayla gireceğiz. 2019’un daha ilk çeyreğinde olmamıza rağmen, altyapımız için şimdiden 25 milyon dolarlık harcama yaptık. Ancak yaptığımız bu yatırımlardan zerre kadar şüphe duymuyoruz. Şu an kripto para sektörü 120 milyar dolarlık bir hacme sahip. Ancak bizler yaptığımız bu altyapı çalışmalarıyla bırakın 120 milyarı 120 trilyon dolarlık bir piyasayı bile hiç aksamadan yönetebiliriz.

Size şu bilgiyi de vermekte bir mahsur görmüyorum. Kripto para piyasasının uçuşa geçtiği 2017 ve 2018’in ilk çeyreğinde bile, kurumsal yatırımcının ilgisi şu an da olan ilgi kadar yoktu. Kıtalar arası Bitcoin borsası Bakkt’a olan ilgi her geçen gün katlanarak artıyor. Bu yüzden bizleri bekleyin. Finans temellerini baştan yazacağız.”

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0