Home Altcoin Unimoni ve BAE Borsası Ripple’la işlem yapmaya başladı

Unimoni ve BAE Borsası Ripple’la işlem yapmaya başladı

Unimoni ve BAE Borsası Ripple’la işlem yapmaya başladı

0
“sportsbet”
BAE Borsası Ripple’la işlemlere başlıyor. Birleşik Arab Emirlikleri (BAE) Borsası ve Unimoni Tayland ile gerçekleştirecekleri sınır ötesi ödemeleri artık Ripple Net üzerinden yapacak.

BAE Borsası Ripple’la başladı

Ripple’dan önemli bir açılım daha: Birleşik Arab Emirlikleri (BAE) Borsası ve Unimoni Tayland ile gerçekleştirecekleri sınır ötesi ödemeleri artık Ripple Net üzerinden yapacak. Böylece Swift potansiyel iki müşterisini daha Ripple’a kaptırmış oldu.

Finablr, BAE merkezli bir finansal şirket. İki önemli iş ortağı, BAE Borsası ve Unimoni’nin Asya Kaplanlarından Tayland ile gerçekleştirecekleri uluslararası ödemeleri Ripple’ın blockchain teknoloji ise yapmaya başladıklarını duyurdu. Unimoni ise Moneygram gibi uluslararası fon transferi gerçekleştiren ve kredi hizmetleri sunan uluslararası bir şirkettir.

Geçtiğimiz yıl 2019 yılının ilk çeyreğinde bu işlemi takvime bağlamıştı. İşlemler planlandığı üzere devam ediyor.

Finablr tarafından Tayland’tan sonra diğer ülkelerle de uluslararası ödemeler için Ripple’ın kullanılacağı belirtildi. BAE Borsası ve Unimoni Orta Doğu’da teknolojilerini blockchain’e bağlayan kurumlar ve şirketler arasından ilk örnek olarak karşımıza çıkıyor.

Finablr’den Promoth Manghat:

“Blockchain’in benimsenmesi havale işlemlerinin engelsiz, hızlı ve güvenli biçimde yapılmasına imkan tanıyor.”

Güney Asya ve Tayland uluslararası ödemeler endüstrisinde önemli bir pazar olarak karşımıza çıkıyor. Dünya Bankası verilerine göre bu bölgeye yapılan ödemeler geçtiğimiz yıl yüzde 13,5 oranında artış gösterdi. Gelişmekte olan ülke pazarları ise geçtiğimiz yıl yüzde 10,8 artış göstererek 528 milyar dolar seviyesine çıktı.

Sınırlar arası ödemeler genelde dolar ve euro gibi yabancı para birileri üzerinden gerçekleştiriliyordu. Blockchain teknolojisi ile Ripple bu işlemleri XRP üzerinden gerçekleştiriyor. Bu vesile ile XRP’nin talebinin Ripple’ın işleri yaygınlaştıkça artması beklenmektedir.

Ripple’ın uluslararası ödemeler konusunda 200 üzerinde banka ile anlaştığını biliyoruz. Aşağıdaki haber ilginizi çekebilir:

Abra Ripple (XRP)’yi 155 ülkeye taşımaya hazırlanıyor

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0