Home Bitcoin Tippin sayesinde Twitter kullanıcıları Bitcoin alıp gönderebilecek

Tippin sayesinde Twitter kullanıcıları Bitcoin alıp gönderebilecek

Tippin sayesinde Twitter kullanıcıları Bitcoin alıp gönderebilecek

0
“sportsbet”

Tippin üzerinden Twitter kullanıcıları Bitcoin alıp gönderebilecek. Bitcoin’e büyük destek veren Twitter kurucusu Jack Dorsey yeni açılımlarla yoluna devam ediyor.


Twitter Kullanıcıları Bitcoin Alıp Gönderebilecek

Tippin müşterilerine web tabanlı güvenli kripto cüzdan hizmeti veren bir firma. Kullanıcı dostu arayüzü ile ön plana çıkan Tippin yeni geliştirdiği Chrome eklentisini tanıttı. Chrome eklentisi sayesinde Twitter kullanıcıları birbirlerine Bitcoin (BTC) gönderip alabilecekler.

https://twitter.com/tippin_me/status/1093183245334859780

Bağımsız bir proje olarak ortaya çıkan Tippin kullanıcıların çok daha kolay bir şekilde Lightning Network (LN) nimetlerinden yararlanmasını amaçlıyor. Firmanın yaptığı açıklamanın Jack Dorsey’in Bitcoin kullanımı hakkında çok ses getiren açıklamalarından sonra gelmesi de ayrıca kayda değer bir detay. Jack Dorsey hafta içinde yaptığı açıklamada Bitcoin’i üst perdeden övmüş ve BTC’yi geleceğin parası olarak nitelendirmişti.

İlgili: Twitter CEO’su Jack Dorsey Bitcoin hakkında iddialı konuştu

Şunu da belirtmekte fayda var ki Jack Dorsey son zamanlarda Trust Chain’in LN inisiyatifine katılmıştı. Trust Chain Twitter kullanıcısı hodlonaut tarafından tanıtılan ve LN protokolü gibi ikinci katmanlı kripto ölçekleme çözümlerinin kullanılmasının potansiyel faydaları hakkında farkındalık yaratmak için oluşturulmuş bir girişim.

Twitter kullanıcısı Amjad Masad’ın konu hakkında anlamlı bir mesajı var: “İnsanların beğendikleri tweetler için birbirlerine satoshi gönderebildiği (armağan ettiği/ bahşiş olarak verdiği) bir Dünya hayal edin. Bahse varım ki Twitter’daki içerik kalitesi birden artacaktır. @jack lütfen bu hayali gerçek yapın.”

Bu mesajı alıntılayan Jack Dorsey “Bu fikri sevdim” diye cevap verdi.

İlgili: Twitter CEO’su Bitcoin hakkında oldukça olumlu

Tippin Şubat Ayında Geliyor

Hali hazırda Tippin platformu beta versiyon aşamasında. Beta aşamasında olsa da bazı özellikleri çalışır durumda. Bunlardan biri de HTML tabanlı BTC bahşiş tuşu. Yazılım geliştirici Sergio Abril’e göre Tippin için geliştirilecek Chrome eklentisi Şubat ayı sonunda kullanıcılarla buluşabilir. Eklenti öncelikle kullanıcılardan gelen olumlu ve olumsuz geri dönüşler doğrultusunda yeniden şekillendirilecek. Abril Sludgefeed’e şu açıklamayı yaptı:

“Tippin ne kadar erken müsait olursa o kadar iyi. Görece stabil bir versiyonuna ulaştığımızda yayınlamayı düşünüyoruz.”

Uluslararası kripto haber sitelerinde de bahsi geçtiği üzere Lightning Network altyapısı artık global ödeme sistemleri ile kıyaslanabilir hale geldi. Lightning Network hali hazırda 650 BTC işlem kapasitesine kadar yükseldi. Hatta LN geçenlerde Apple Pay gibi geleneksel ve merkezi ödeme sistemleri ile kıyaslanmış ve farkın kapandığına dair rapor hazırlanmıştı.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0