Home Altcoin Ripple (XRP) fiyat analizi: Teknik göstergeler ne söylüyor?

Ripple (XRP) fiyat analizi: Teknik göstergeler ne söylüyor?

Ripple (XRP) fiyat analizi: Teknik göstergeler ne söylüyor?

0
“sportsbet”

Ripple (XRP) fiyat beklentisi nasıl? Dün piyasada yaşanan yükselişlerin ardından XRP 0,30 doların üstünde kalmayı başardı. Peki XRP 0,32 dolarlık direnci kırmayı başarabilecek mi? 

Ripple (XRP) fiyat beklentisi nasıl?

Kripto para birimi piyasasında dün görülen ani yükseliş eğilimi, uzun süren ayı piyasasının ardından yatırımcıları biraz olsun gülümsetmeyi başardı. Bitcoin, XRP ve Ethereum da dahil olmak üzere piyasadaki neredeyse tüm kripto paralar dün yükseldi. (bknz: Bitcoin yükseldi fakat uzmanlar hala 3000 dolarda ısrarcı)

Kripto piyasasının toplam değeri 124 milyar doları buldu. Fakat yükselişler bugün yerini küçük çaplı düşüşlere bıraktı. Ripple (XRP) fiyat olarak 0,30 doların üstünde kalmayı başardı. Peki bu seviyenin üstünde kalmayı başarabilecek mi? (bknz: Ripple önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı)

1 saatlik Ripple (XRP) fiyat grafiği ne söylüyor?

Trend çizgisinde keskin bir tırmanış görüldüğü için XRP’nin fiyat artışı grafiklerde açıkça görülüyor. Dünkü artışın etkisiyle XRP fiyatı 0.296 $ ‘dan 0.3216 $’ a yükseldi. Direnç seviyesi 0.322 $ ve destek seviyesi de 0.292 $ oldu.

Göreceli Güç Endeksi (The Relative Strength Index), aşırı alım bölgesini kırarak ve hemen bu bölgenin altında yer alarak, grafikte ani bir piyasa yükselişini gösteriyor. Bu da satın alma baskısının satış baskısından daha fazla olduğuna işaret ediyor.

Awesome Oscillator’ü ise, piyasa momentumu boğaların gelişiyle artığı için önemli bir artışı gösteriyor.

1 günlük Ripple (XRP) fiyat grafiği


Bir günlük Ripple (XRP) fiyat grafiği, düşüş eğilimi daha belirgin olduğu için hala yükselişe işaret etmiyor. Düşüşlerin ardından 0,516 $ ve 0,316 $’da direnç oluşurken, destek seviyesi 0,263 $ ‘da yer alyor.

Chaikin Para Akışı göstergesi, ara sıra yükseliş ve düşüş sinyalleri vererek, sıfır çizgisine ulaşmak için dikey bir yükseliş gösteriyor. Sıfır çizgisinin altında kalmak, piyasadan çıkan sermayenin piyasaya gelen sermayeden daha fazla olduğunun göstergesidir.

Bollinger bantları, çok fazla yatay hareketler sergiledikten sonra, daralmış bir boru şeklini aldı. Üst bant ve alt bant arasında hafif bir sapma görüldü, bu da trend değişikliğinin yakın olduğu anlamına geliyor.

Sonuç olarak;

Yukarıda belirtilen göstergelerin neredeyse tümü, XRP’nin piyasa momentumunda görülen artış üzerine düşüş eğiliminden kurtulduğunu gösteriyor. Fakat tehlike hala devam ediyor çünkü işaretler bu yükseliş eğiliminin kısa süreceğini söylüyor.

Kaynak

Ayrıca bknz:

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0