Home Altcoin Litecoin LTC’de yükseliş umutları – Grafik daha yüksek tepe oluşturdu

Litecoin LTC’de yükseliş umutları – Grafik daha yüksek tepe oluşturdu

Litecoin LTC’de yükseliş umutları – Grafik daha yüksek tepe oluşturdu

0
“sportsbet”

Litecoin LTC’de yükseliş umutları artıyor. Yaptığımız analize göre Litecoin grafiği piyasadaki diğer tüm coinlerden daha fazla yükseliş sinyali veriyor.


Litecoin LTC’de Yükseliş Umutları

Litecoin Cuma günü yaşanan yükselişin mimarlarındandı. Bir günde %30 değer kazanarak diğer kripto paraları da ateşledi ve Bitcoin 3700 dolar değerine ulaştı. O gün Bitcoin harekete geçmeden evvel Litecoin %10’u yakalamıştı bile. Yazı yayına hazırlanırken Bitcoin coinmarketcap verilerine göre 3650 dolar, Litecoin ise 43,75 dolardan işlem görüyordu.

Litecoin Cuma günü büyük yükseliş dalgası yakalamış olmasına rağmen hala yükseliş vadeden bir kripto para. Litecoin zaten geçmişte bir çok kere sektörü sırtlamış bir coin. Başlattığı yükseliş dalgası ile sektöre heyecan getirmeyi bilen nadir projelerden.

İlgili: Litecoin’deki yüzde 30 dalgalanma piyasaya 10 milyar dolar kazandırdı

Cuma günü birçok kripto para yükseliş yaşamış olmasına rağmen neredeyse hiç biri Ocak değerleri üzerine çıkamadı. Yani sürdürülebilir yükselişin ilk alameti olan daha yüksek tepe oluşturma formuna erişemedi. Litecoin ise daha yüksek tepe oluşturarak Ocak ayı değerlerini geride bırakmış oldu.

Ocak ayında yakaladığı en yüksek değerler direnç halini almıştı. Şimdi o değerler kırıldığı için destek olarak algılamamız mümkün. 39.53 dolar değeri için en güçlü destek hattı tanımlaması yapabiliriz. Ki bu hat Ocak ayında hakim direnç hattı olarak çalışmıştı.

Fiyat Aralık’taki dip ile Ocak’taki tepe arasına gerilen Fibo retracement tool’un 61.8 hattını bir çok kez test etmişti. Hatta Cuma günü yaşanan nihai yükseliş öncesinde hafta başlarında LTC yine bu hattı denemiş ama kıramamıştı.

Cuma günü fiyat 39.53 dolar seviyesine sakince yaklaştı ama kırılıp üzerine çıkması görece kolay oldu. Litecoin hakkında diğer grafiklerden farklı olarak ideal bir yükseliş şablonuna uygun şekilde daha yüksek tepeler meydana getirdiğini görüyoruz. Diğer kripto paralardaki yükseliş esasen sürdürülebilir olmaktan ziyade Cuma günü yaşanan dalgaya binmekten farksız görünüyor. Bu tarz refleksler devamı getirilemediği için kısa süreli kalmaya mahkum oluyor.

Lakin kripto paraların genel itibariyle birlikte hareket etme eğiliminde olduğunu da gözden kaçırmamak gerekir. Piyasayı domine eden ilk 4-5 kripto paranın sergilediği ve sergileyeceği performanslara özellikle dikkat etmek gerekiyor.

Litecoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0