Home İnceleme Borsa En iyi Bitcoin borsaları hangileri? 5 tanesini sizler için inceledik

En iyi Bitcoin borsaları hangileri? 5 tanesini sizler için inceledik

En iyi Bitcoin borsaları hangileri? 5 tanesini sizler için inceledik

0

En iyi Bitcoin borsaları hangileri? Kripto para piyasaları, hızlı geçen iki günün ardından konsolidasyon hareketine geçmiş gibi görünüyor. Bizde bu fırsattan istifade sizler için en iyi 5 kripto para borsasını inceledik.


En iyi bitcoin borsaları neler?

 

Kripto para elde etmek için, ya direk madene gidip kripto para kazmanız ya da kripto para borsalarında, fiat paralarınızı kripto paralarla değiştirmeniz gerekir.

Bu makalemizde madencilik konusuna girmeyeceğiz. Onun yerine en iyi Bitcoin borsaları hangileriymiş buna bakacağız.

1. Binance

Dünyanın en önde gelen en yüksek hacimli kripto para borsasıdır. Özellikle iş altcoin ticaretine döndüğünde, Binance’nin repertuarı dudak uçuklatacak cinstendir.

Binance 2017’de kurulmasına rağmen, zirveye tırmanışı çok hızlı olmuştur. Bunda kullanıcılarına, geniş ürün yelpazesi sunması ve çeşitli ortaklık anlaşmaları yapması etkili olmuştur.

2. OKEX

OKEX borsası özellikle son zamanlarda ETH, ETC, XRP, EOS, TRX ve BCH için çok güçlü hacimler göstermiştir. Borsada ayrıca BTC/USDT paritesine de ilgi oldukça yüksektir.

OKEX’in bu denli başarılı olmasının ana nedeni ise, Mithril, Origin, Sport ve HYCON gibi bir takım gizli altcoinleri bünyesinde barındırmasıdır.

3. Huobi

Bu yıl Huobi için gerçekten heyecan verici bir şekilde geçmektedir. Borsa günlük bazda çok güçlü işlem hacimleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Özellikle ETH, BCH, EOS ve XRP yatırımcıları Huobi’de işlem yapmayı tercih ediyor.

Huobi’nin listenin daha üst sıralarında kendine yer bulamamasının ana nedini, pek çok altcoini listelememesidir. Yoksa hızı, güvenilirliği ve diğer çeşitli özellikleriyle Huobi, pek çok kripto para borsasının birkaç gömlek üzerindedir.

4. Kucoin

Listemizdeki en genç kripto para borsası olan Kucoin, bitmez tükenmez bir enerjiye sahip topluluğu sayesinde, çok kısa bir zamanda en gözde kripto para borsaları arasına girmeyi başarmıştır.

Kucoin, altcoin yelpazesi olarak, kullanıcılarına en geniş altcoin seçeneği sunan 3 kripto para borsası içerisindedir.

5. ZB.COM

Listemizin 5. Sırasında ZB.COM yer alıyor. Bu platform trafiğinin çoğunu BTC, ZB ve Dash ticaretinden alıyor.

Borsada NEO, XRP, BCH, LTC ve Qtum gibi popüler kripto paraların listelenmesinin yanı sıra, Standart Token, Paxos, Aeternity ve Chatcoin gibi çoğu kişinin ismini bile duymadığı popüleritesi düşük altcoinler de listeleniyor.

Dipnot: Sizler için belli başlı standartlar çerçevesinde, en iyi Bitcoin borsaları hangileri sorusunun cevabını bulmaya çalıştık. Bu listeye giremeyen ancak bunlardan daha etkili olduğunu düşündüğünüz başka borsalar varsa bizlere bildirebilirsiniz.

Paylaşarak destek ol !!!
error
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial