Home Bitcoin BlockTower Capital: Bitcoin’in kendisi Bitcoin ağından daha büyük

BlockTower Capital: Bitcoin’in kendisi Bitcoin ağından daha büyük

BlockTower Capital: Bitcoin’in kendisi Bitcoin ağından daha büyük

0
“sportsbet”

Bitcoin’in kendisi Bitcoin ağından daha büyük. Bu iddialı ve bir çok kripto severin hissine tercüman olan sözler BlockTower Capital yatırım birim başkanı Ari Paul’den geldi.


Bitcoin’in Kendisi Bitcoin Ağından Daha Büyük

BlockTower Capital yatırım birim başkanı ve en büyük ortağı Ari Paul Bitcoin hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Paul’e göre Bitcoin diğer hiçbir kripto parada olmayan muazzam bir potansiyele sahip. Söz gelimi Bitcoin Lightning Network’un iki katmanlı kripto çözümü sayesinde diğer kripto paraların gelişerek elde edebilecekleri seviyenin çok üzerinde bir konuma sahip.

BlockTower 2017 Ağustos’unda Matthew Goetz tarafından ABD’nin Connecticut eyaletinde kurulan önde gelen bir kripto varlık hedge fonu. Goetz Dünya’nın en büyük bankalarından biri olan Goldman Sachs’a 11 yılını vermiş deneyimli bir finansçı. Hatta bu bankada başkan yardımcılığına kadar yükselmişti.

Ari Paul ise Chicago Üniversitesi bağış yatırımları birimini yönetmiş bir risk danışmanı ve portföy yöneticisi. Aynı zamanda Susquehanna International Group bünyesinde yatırım danışmanlığı yapıyor. Ari’nin ilginç bir yaşam felsefesi var. “Aç kal. Mütevazi kal. Hırslı kal. Meraklı kal. Her zaman bir öğrenci olarak kal”

Ari geçtiğimiz Cuma günü piyasalar şiddetli yükselişle çalkalanırken Bitcoin ve altcoinler arasındaki rekabet hakkında şahsi görüşlerini takipçileri ile paylaştı.

Ari yayınladığı sıralı tweet serisinde geleneksel finans çevrelerine Bitcoin’in neden blockchainden ibaret olmadığını anlatmaktan yorulduğunu belirtti. Geleneksel çevrelere Bitcoin ve blockchainin farkını anlatırken kripto çevrelerine ise Bitcoin’in Bitcoin blockchaininden çok daha büyük ve anlamlı olduğunu anlatmak gerektiğini düşünüyor. Kripto severler Bitcoin’in potansiyelini, Satoshi Nakamoto tarafından Bitcoin whitepaper’ında açıklanan özellikler ve yeteneklerle sınırlı olarak görmemeliler.

Bitcoin, Bitcoin Ağından Büyüktür

“Bitcoin yani BTC dediğimiz şey Bitcoin blockchain ağı üzerinde takip edilebilen ve yine ağ üzerinde transferi gerçekleşen bir dijital varlıktır. Eğer konu hakkında söylenebilecek her şey buysa, gerçekten büyük bir problem var demektir. Ancak Bitcoin sınırlı özellik ve verimliliğe sahip üretilmiş ilk nesil blockchain teknolojisidir.”

Ari devamında Lightning Network teknolojisine değindi. Lightning Network iki katmanlı bir kripto ödeme kanallar ağı sistemi kurarak Bitcoin ödemeleri için hızlı ve ucuz olanaklar sunar. BTC’nin diğer protokoller ve ağlarla nasıl kombinasyonlar oluşturarak beraber çalışabileceğine bir örnek olarak:

“BTC diğer protokol ve ağlarla birlikte güven içinde kullanılabilir. Lightning Network iki katmanlı kripto protokolü sayesinde Bitcoin ağının güvenliğini de arkasına alarak ucuz ve hızlı ödemelerin kapısını açıyor. İnsanlar ayrıca yan zincirleri ve diğer L2, L3 tipindeki çözümleri de kullanabilirler.

Bu durum BTC topluluğu için harika bir haber. Çünkü BTC’nin artan iyileştirmeler sunan rakip protokoller tarafından eski haline getirilmesinin mümkün olmadığı anlamına geliyor. BTC kullanıcıları LN gibi diğer protokoller üzerinden BTC kullanarak bu özelliklere veya daha fazla bant genişliğine erişebilirler.

Örneğin, BTC kullanıcıları mewlewimble veya ZK-starks formatında gizlilik talep ederlerse, Bitcoin ağında benzer özellikler sunan başka bir protokole kriptografik olarak kilitlenerek bu özellikleri kullanabilirler.

Bitcoin’in kapısı her kripto paraya açılıyor, ama onlar ancak BTC’nin izin verdiği ölçüde Bitcoin ağının nimetlerinden faydalanabiliyor. Bu yüzden diğer kripto paraların Bitcoin ile mücadele edebilmeleri imkansız. Çünkü Bitcoin’in kendisi Bitcoin ağından daha büyük öneme haiz.”

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0